Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Meksikos futbolo rinktinės kapitonas siejamas su narkotikų karteliu
BNS
R.Marquezas kaltinamas ryšiais su narkotikų karteliu. („Reuters“ nuotr.).

JAV Iždo departamentas pareiškė, kad Meksikos nacionalinės futbolo rinktinės kapitonas, buvęs klubo „Barcelona“ žaidėjas Rafaelis Marquezas yra didžiulės narkotikų prekyba užsiimančios nusikalstamos organizacijos „nominalus vadovas“.

Meksikos rinktinės kapitonu net keturiuose pasaulio čempionatuose buvęs R.Marquezas yra vienas iš 22 fizinių asmenų, kuriems Iždo departamentas paskelbė sankcijas dėl ryšių su Gvadalacharos narkotikų karteliu, kontroliuojamu verslininko Raulio Floreso Hernandezo. Šiame „juodajame sąraše“ taip pat yra 43 juridiniai asmenys.
R.Marquezas yra vienas iš 22 fizinių asmenų, kuriems Iždo departamentas paskelbė sankcijas dėl ryšių su Gvadalacharos narkotikų karteliu, kontroliuojamu verslininko Raulio Floreso Hernandezo.
Iždo departamentas nurodė, kad R.Marquezą ir R.F.Hernandezą sieja ilgalaikiai ryšiai, futbolininkas veikė kaip kartelio nominalus vadovas ir laikė jo lėšas. R.F.Hernandezui kovą Vašingtone ir Kalifornijoje buvo pareikšti kaltinimai dėl prekybos kokainu. Pasak Iždo departamento, jis daug metų sugebėjo likti nepastebėtas, nes veikė bendradarbiaudamas su didesnio Sinaloa narkotikų kartelio ir Chalisko naujosios kartos kartelio lyderiais. R.Marquezas savanoriškai atvyko į Meksikos teisingumo ministeriją ir paneigė ryšius su narkotikų karteliu. „Kategoriškai neigiu bet kokio pobūdžio ryšius su minima organizacija ir minimais įvykiais“, – rašoma futbolo žvaigždės išplatintame pareiškime.
R.Marquezas savanoriškai atvyko į Meksikos teisingumo ministeriją ir paneigė ryšius su narkotikų karteliu.
Iždo departamento Užsienio lėšų kontrolės biuro, užtikrinančio sankcijų įgyvendinimą, vadovas Johnas Smithas teigė, kad R.F.Hernandezas veikė ne vieną dešimtmetį, nes palaikė ryšius su kitais karteliais ir naudojo finansinius statytinius, kad galėtų slapta investuoti iš narkotikų prekybos gaunamas neteisėtas pajamas. Trečiadienį paskelbtame „juodajame sąraše“ yra ir R.F.Hernandezas, jo šeimos nariai bei verslo partneriai, taip pat lotynų muzikos „Grammy“ laureatas dainininkas Julionas Alvarezas. Įtraukimas į „juodąjį sąrašą“ reiškia, kad įšaldomas bet koks JAV jurisdikcijoje esantis to asmens turtas, o JAV fiziniams ar juridiniams asmenims draudžiama turėti su juo verslo ryšių. Meksikos valdžia savo ruožtu ėmėsi veiksmų areštuoti šalies viduje esantį turtą, siejamą su tuo narkotikų karteliu. Meksikos futbolo pasaulis – priblokštas JAV Iždo departamento paskelbta žinia sukrėtė Meksikos futbolo pasaulį, kur 38 metų R. Marquezas, vadinamas tiesiog Rafa, yra gyva legenda. Pirmąsias rungtynes nacionalinės ekipos sudėtyje jis sužaidė 1997 metų vasarį. 2003 metais Rafa prisijungė prie futbolo klubo „Barcelona“, o 2006-aisiais tapo pirmuoju žaidėju iš Meksikos, laimėjusiu UEFA Čempionų lygos finalą, kuriame jo komanda įveikė Londono „Arsenal“. Jis yra vienintelis pasaulio futbolininkas, buvęs savo šalies nacionalinės ekipos kapitonu net keturiuose pasaulio čempionatuose. Meksikos futbolo federacija JAV kaltinimų R.Marquezui nekomentavo. „Tai, kas dabar vyksta, yra sunkiausias mačas per visą mano profesionalaus futbolininko karjerą, ir stengsiuosi, kad viskas kiek įmanoma greičiau išaiškėtų“, – sakė pats kaltinamasis. JAV Iždo departamento pranešime nenurodoma, ką konkrečiai darė R.Marquezas R.F.Hernandezo interesais. Tačiau „juodajame sąraše“ taip pat yra Mauricio Heredia Horneris, vadovaujantis futbolininko labdaros fondui. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.    
2017 08 10 18:45
Spausdinti