Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 26 d.


ITALIJA
Milane rengiamos S. Berlusconio valstybinės laidotuvės
ELTA
Scanpix
Silvio Berlusconi.

Italija trečiadienį atsisveikins su buvusiu šalies premjeru Silvio Berlusconiu – jo garbei rengiamos valstybinės laidotuvės, paskelbta gedulo diena. Prie valstybinių pastatų iki pusės stiebo nuleistos vėliavos.

Į pamaldas Milano katedroje laukiama atvykstant apie 2 000 politikos, verslo, sporto ir visuomenės atstovų. Tarp jų bus Italijos prezidentas Sergio Mattarella, vyriausybės vadovė Giorgia Meloni ir beveik visi kabineto nariai. Anot žiniasklaidos, tarp gedulo renginio svečių bus ir Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, Kataro emyras Tamimas bin Hamadas Al Thanis bei Irako prezidentas Abdulas Latifas Rashidas. Europos Komisijai atstovaus ekonomikos komisaras iš Italijos Paolas Gentilonis, o daugumai ES šalių – ambasadoriai.

Aikštėje prie katedros Milane tikimasi susirenkant apie 20 000 S. Berlusconio šalininkų ir kitų gedinčiųjų. Aikštėje bus įrengti dideli ekranai.

Pirmadienį miręs 86-erių S. Berlusconis buvo įtakingiausias pastarųjų dešimtmečių Italijos politikas. Jis taip pat buvo žiniasklaidos magnatas ir ilgametis futbolo klubo „AC Milan“ savininkas.

Buvusiems premjerams mokesčių mokėtojų pinigais apmokamas valstybines laidotuves numato įstatymas.

Tačiau valstybinis gedulas laidotuvių dieną yra neįprasta. Per praėjusius tris dešimtmečius tokia garbė teko tik dviem buvusiems ministrams pirmininkams: Giovanniui Leonei ir Carlo Azeglio Ciampiui – tačiau jie prieš savo mirtį dar buvo ir prezidentai.

Abeji parlamento rūmai Romoje šią savaitę atšaukė visus balsavimus. S. Berlusconis iki mirties buvo Senato narys.

„Valstybinis gedulas tokiam skaldančiam asmeniui kaip Silvio Berlusconi, mano nuomone, yra netinkamas“, – interviu televizijai kritikavo Rosy Bindi, ilgametė socialdemokratų partijos lyderė.

S. Berlusconis 1994–2011 metais tris kartus buvo Italijos ministras pirmininkas. Per ilgą savo karjerą jis neišvengė skandalų bei skambių žiniasklaidos antraščių.

2023 06 14 09:56
Spausdinti