Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


NETEKTIS
Mirė JAV televizijos legenda Larry Kingas
BNS
Scanpix
Larry Kingas.

Jungtinėse Valstijose šeštadienį mirė televizijos legenda Larry Kingas, kuris net pusę šimtmečio savo laidose kalbino pasaulio lyderius, kino žvaigždes ir paprastus žmones.

87 metų televizijos žvaigždė mirė „Cedars-Sinai“ medicinos centre Los Andžele, pranešė studija ir televizijos tinklas „Ora Media“, kurios vienas įkūrėjų buvo ir L. Kingas.

„63 metus įvairiose radijo, televizijos ir skaitmeninės žiniasklaidos platformose transliuoti L. Kingo imti tūkstančiai interviu, pelnyti apdovanojimai ir pasaulinis pripažinimas – tai unikalaus ir neišblėsusio laidų vedėjo talento liudijimas“, – sakoma „Ora Media“ pranešime, paskelbtame tinklalapyje. „Twitter“.

Mirties priežastis nebuvo nurodyta, tačiau CNN anksčiau pranešė, kad žurnalistas buvo paguldytas į ligoninę dėl COVID-19.

Ilgalaikis visoje šalyje transliuotos radijo laidų vedėjas nuo 1985 iki 2010 metų vedė laidą „Larry King Live“ CNN kanale ir yra pelnęs daugybę apdovanojimų, įskaitant du „Peabody“ apdovanojimus, įteikiamus žiniasklaidos atstovams.

L. Kingas garsėjo ne tik interviu su žvaigždėmis, politinėmis ir aktualiomis diskusijomis, bet ir sugebėjimu prakalbinti savo svečius ir jiems skiriamu dėmesiu, nesvarbu, ar kalbintų nukentėjusiąją vadinamoje „Centrinio parko bėgikės“ byloje, ar milijardierių pramonininką Rossą Perotą, kuris 1992 metais sukrėtė prezidento rinkimų kampaniją, L. Kingo laidoje paskelbęs apie savo kandidatavimą.

Ilgame L. Kingo pašnekovų sąraše buvo visi JAV prezidentai nuo 1974 metų, tokie kitų šalių lyderiai kaip Yasseras Arafatas ir Vladimiras Putinas bei tokios įžymybės kaip Frankas Sinatra, Marlonas Brando ir Barbra Streisand.

Paskutinėje emocingoje „Larry King Live“ laidoje 2010 metais buvo parodytas ir prezidento Baracko Obamos pasisakymas. Tuometis JAV lyderis savo vaizdo žinutėje pavadino L. Kingą „vienu iš eterio milžinų“.

Karjeros pradžia radijuje

Pasirodžius žiniai apie televizijos legendos mirtį, užuojautą suskubo pareikšti įvairūs žiniasklaidos ir Holivudo atstovai bei politikai, įskaitant Rusijos prezidentą V. Putiną, kuris kalbėjo apie L. Kingo „didžiulį profesionalumą ir neabejotiną žurnalistinį autoritetą“.

CNN užsienio korespondentė veteranė Christiane Amanpour prisiminė L. Kingą kaip „eterio milžiną ir neprilygstamą televizijos įžymybių/valstybės veikėjų–moterų kalbinimo meistrą“.

Ji pridūrė: „L. Kingo vardas yra CNN sinonimas, jis buvo gyvybiškai svarbus kanalo iškilimui. VISI norėjo atsidurti laidoje „Larry King Live“. Tegu jis ilsisi ramybėje.“

1933 metų lapkričio 9 dieną neturtingų rusų žydų imigrantų šeimoje Niujorko Bruklino rajone gimęs žurnalistas, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Lawrence'as Harvey'as Zeigeris, teigė niekada nenorėjęs būti niekuo kitu kaip tik radijo laidų vedėju.

Būdamas 23 metų, jis išvyko į Floridą ieškotis darbo. 1957 metais tapo diskžokėju Majamio radijo stotyje ir pasikeitė pavardę, kai radijo vadovas jam pareiškė, jog jo tikroji pavardė yra „per daug etninė“. Kitoje Majamio paplūdimio radijo stotyje jis įrašinėdavo programas restorane, kalbindamas žiūrovus tiesioginiame eteryje.

1978 metais L. Kingas išvyko į Vašingtoną, kur vakarais vedė pokalbių laidą, kol jį pastebėjo 1980 metais įkurtas CNN kanalas, 1985-aisiais pasamdęs jį vesti vėlyvo vakaro programas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 23 17:30
Spausdinti