Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 21 d.


ĮTAMPA AZIJOJE
N. Pelosi dėl vizito Taivane susilaukė Kinijos sankcijų
BNS
Scanpix
N. Pelosi.

Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė sankcijų JAV Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi dėl anksčiau šią savaitę įvykusio jos vizito Taivane, išprovokavusį Pekino įtūžį ir žvanginimą ginklais.

Ministerija pareiškė, kad N. Pelosi savo vizitu „šiurkščiai įsikišo į Kinijos vidaus reikalus ir smarkiai pakenkė Kinijos suverenitetui bei teritoriniam vientisumui“, todėl Pekinas „įves sankcijas Pelosi ir jos artimiausiems šeimos nariams“. Daugiau detalių apie šias priemones nebuvo pateikta.

Pastaraisiais metais Kinija yra paskelbusi sankcijų virtinei JAV pareigūnų už veiksmų, kuriuos Pekinas laiko nukreiptais prieš jo svarbius interesus, taip pat už pasisakymus apie žmogaus teisių padėtį Honkonge ir šiaurės vakariniame Sindziango regione. Tokiais atvejais Pekinas dažnai nenurodydavo, kokios konkrečios priemonės bus taikomos.

Šių metų kovą Pekinas nurodė taisysiantis suvaržymus išduodant vizas pasirinktiems Jungtinių Valstijų pareigūnams, esą „kurpusiems melą apie žmogaus teisių problemas, susijusias su Kinija“.

Tarp pareigūnų, kuriems anksčiau buvo uždrausta atvykti į Kiniją ir palaikyti santykius su Kinijos subjektais, buvo minėtas buvęs JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo, taip pat buvusio prezidento Donaldo Trumpo patarėjas prekybos klausimais Peteris Navarro.

Pekino valdančioji Komunistų partija autonominį demokratinį Taivaną laiko Kinijos teritorijos dalimi ir žada kada nors šią salą susigrąžinti, prireikus – jėga.

Kinijos vyriausybė paskelbė grasinimų ir pradėjo dideles karines pratybas netoli Taivano po N. Pelosi vizito, kurį Pekinas laiko ryšių tarp Vašingtono ir dabartinių už salos nepriklausomybę pasisakančių Taibėjaus lyderių nepriimtinu stiprinimu.

2022 08 05 12:40
Spausdinti