Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


JK IR UKRAINA
Naujoji JK premjerė pažadėjo V. Zelenskiui visapusiškai remti Ukrainą
BNS
Scanpix
L. Truss.

Naujoji Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss antradienį vos pradėjusi eiti pareigas paskambino Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir pažadėjo visapusiškai remti jo šalį, kovojančią su Rusijos agresija.

„Per pirmąjį pokalbį telefonu jai tapus ministre pirmininke ji pakartojo Ukrainos vadovui, kad jį visiškai remia ir kad Ukraina gali tikėtis ilgalaikės Jungtinės Karalystės pagalbos“, – sakė premjerės atstovė spaudai.

Jie taip pat aptarė „būtinybę stiprinti pasaulinį saugumą ir priemones, kurios reikalingos [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino karo mašinos finansavimui nutraukti“, sakė atstovė spaudai.

„Lyderiai pasmerkė V. Putino mėginimus naudoti energiją kaip ginklą, o ministrė pirmininkė pabrėžė, jog labai svarbu, kad Rusijos šantažas neatgrasytų Vakarų nuo pastangų pasiekti, kad V. Putinas pralaimėtų“, – sakė ji.

V. Zelenskis savo ruožtu pranešė su naująja JK premjere aptaręs tolesnį spaudimą Rusijai, karui tęsiantis jau septintą mėnesį.

Ukrainos prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė, kad jis buvo pirmasis užsienio valstybės vadovas, pasikalbėjęs su L. Truss jai antradienį perėmus JK vyriausybės vairą iš š Boriso Johnsono.

V. Zelenskis sakė pakvietęs L. Truss atvykti į Ukrainą ir „padėkojęs britams už didelę karinę ir ekonominę pagalbą Ukrainai“, pabrėždamas, jog „svarbu, kad Didžioji Britanija yra pasirengusi ją toliau stiprinti“.

Pasak Ukrainos prezidento, per pokalbį su L. Truss jie „derino“ tolesnį spaudimą Rusijai.

„Mūsų tikslas – sustabdyti agresiją ir patraukti kaltininkus baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė, jog „svarbu pripažinti Rusiją teroristine valstybe“.

Britanija uoliai rėmė Ukrainą nuo pat Rusijos karinės invazijos pradžios vasario 24 dieną.

Londonas perdavė Ukrainos pajėgoms karinės technikos, ginklų, šaudmenų, kitų būtiniausių atsargų, skyrė lėšų ir rengė mokymus ukrainiečių kariams, dabar įsitraukusiems į įnirtingas kautynes šalies pietuose ir rytuose.

2022 09 07 08:20
Spausdinti