Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


SAKARTVELAS
Nepaisant surengto bado streiko, M. Saakašvilis nebus paleistas į laisvę
BNS
Scanpix
Palaikymą M. Saakašviliui išreiškiantys protestai Tbilisyje.

Sakartvelo valdžia jokiomis aplinkybėmis nepaleis į laisvę kalėjime bado streiką paskelbusio buvusio šalies prezidento Michailo Saakašvilio, pareiškė valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ pirmininkas Iraklis Kobachidzė.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas.

Kalėjime eksprezidentas paskelbė bado streiką, ir dabar gydytojai reiškia susirūpinimą dėl blogėjančios jo sveikatos būklės.

„Sakartvelo valdžia jokiomis aplinkybėmis nepaleis M. Saakašvilio į laisvę, kol jis neatliks teismo skirtos bausmės“, – sakė I. Kobachidzė televizijos „Imedi“ eteryje.

„Noriu pažymėti, kad M. Saakašviliui pareikšti kaltinimai tėra lašas jūroje, kalbant apie jo įvykdytus nusikaltimus“, – sakė „Sakartvelo svajonės“ pirmininkas.

Anot jo, naujausioje šalies istorijoje būta daug bado streiko atvejų, „tačiau aš per šį laikotarpį nepamenu nei vieno atvejo, kai bado streikas buvo skelbiamas nepateikiant jokių reikalavimų, o M. Saakašvilis reikalavimų nepateikė“.

„Tai beprecedentis atvejis ne tik mūsų, bet ir pasaulio istorijoje“, – pabrėžė I. Kobachidzė.

„Jei dėl bado streiko pablogės M. Saakšvilio sveikatos būklė, jam bus suteikta reikalinga medicinos pagalba“, – kalbėjo jis.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis 2018 metais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. M. Saakašvilis savo ruožtu tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 15 11:58
Spausdinti