Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


ATSAKAS AGRESOREI
Norvegija uždaro sieną Rusijos turistams
ELTA
Unsplash
Norvegijos vėliava.

Norvegija ketvirtadienį pareiškė uždarysianti savo sieną Rusijos turistams ir taip užkirsianti jiems paskutinę tiesioginę prieigą prie Europos Šengeno erdvės be sienų.

Nuo gegužės 29 d. dauguma rusų turistų negalės patekti į Norvegiją, Arktyje turinčią 198 kilometrų ilgio sieną su Rusija, sakoma vyriausybės pranešime.

„Sprendimas sugriežtinti įvažiavimo taisykles atitinka Norvegijos požiūrį palaikyti sąjungininkes ir partneres reaguojant į neteisėtą Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą“, – sakoma teisingumo ir viešojo saugumo ministrės Emilie Enger Mehl pareiškime.

Norvegija yra NATO narė, bet nepriklauso Europos Sąjungai. Šalis 2022 m. pavasarį, Maskvai įsiveržus į Ukrainą, nustojo išduoti daugumą turistinių vizų rusams. Tačiau anksčiau išduotų ilgalaikių vizų turėtojai arba tie, kurie turėjo kitų Šengeno valstybių narių išduotas vizas, vis tiek galėjo patekti į šalį per Storskogo-Boriso Glebo sienos perėją, vienintelę tarp kaimynių. Nuo gegužės 29 d. jie to padaryti nebegalės, sakoma pranešime. Išimtys bus taikomos tiems, kurie dirba ir mokosi bei turi Norvegijoje gyvenančių artimų šeimos narių.

Norvegija, nors ir nėra Europos Sąjungos narė, glaudžiai bendradarbiauja su bloku, po Maskvos invazijos į Ukrainą 2022 m. vasarį jau taikančiu panašias priemones rusų atžvilgiu. Šengeno erdvė be sienų apima daugumą Europos šalių ir leidžia žmonėms laisvai joje keliauti be patikrų.

2024 05 23 11:42
Spausdinti