Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 27 d.


PAGALBA UKRAINAI
O. Scholzas: Vokietija nesiųs naikintuvų į Ukrainą
BNS
Scanpix
O. Scholzas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sekmadienį pakartojo, kad Vokietija nesiųs naikintuvų į Ukrainą, nors Kyjivas vis dažniau ragina Vakarus suteikti pažangesnių ginklų, kurie padėtų atremti Rusijos invaziją.

Po kelias savaites trukusių intensyvių diskusijų ir didėjančio sąjungininkų spaudimo O. Scholzas tik trečiadienį sutiko nusiųsti 14 tankų „Leopard 2“ į Ukrainą ir leisti juos taip pat siųsti kitoms Europos šalims.

„Galiu tik patarti nesivelti į nuolatinį prašymų karą dėl ginklų sistemų“, – duodamas interviu laikraščiui „Tagesspiegel“ sakė O. Scholzas.

„Jei vos tik priėmus sprendimą (dėl tankų) Vokietijoje prasideda kitos diskusijos, tai neatrodo rimta ir pakerta piliečių pasitikėjimą vyriausybės sprendimais“, – pridūrė jis.

O. Scholzo sprendimą pritarti tankams lydėjo Jungtinių Valstijų pranešimas, kad jos atsiųs 31 savo tanką „Abrams“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo Berlynui ir Vašingtonui už šį žingsnį, kuris vertinamas kaip proveržis, siekiant paremti karo draskomą šalį.

Tačiau V. Zelenskis nedelsdamas pabrėžė, kad Ukrainai reikia daugiau NATO sąjungininkių sunkiosios ginkluotės, įskaitant naikintuvus ir tolimojo nuotolio raketas.

Per interviu O. Scholzas įspėjo prieš „eskalacijos rizikos“ didinimą, Maskvai jau griežtai smerkiant pažadus dėl tankų.

„Tarp NATO ir Rusijos nėra karo. Mes neleisime, kad šis konfliktas paaštrėtų“, – teigė jis.

Kancleris pridūrė, kad būtina toliau kalbėtis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Paskutinį kartą lyderiai telefonu kalbėjosi gruodžio pradžioje.

„Dar kartą kalbėsiu su Putinu telefonu“, – sakė O. Scholzas.

„Tačiau, žinoma, taip pat aišku, kad kol Rusija ir toliau kariaus su nesiliaujančia agresija, dabartinė padėtis nepasikeis“, – pridūrė jis.

2023 01 30 09:23
Spausdinti