Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.


PRIKLAUSOMYBĖ NUO RUSIJOS
O. Scholzas: Vokietija rusiškų dujų poreikio nebeturės po metų
BNS
Scanpix
O. Scholzas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad jo šalis iki 2023 metų pabaigos galės atsisakyti gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos, skelbia visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.

Kancleris priminė, kad federalinė vyriausybė ėmėsi priemonių mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos – gamtinių dujų saugyklos šalyje jau užpildytos 85 proc., o suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalų statybos projektai sparčiai įgyvendinami.

Pasak jo, pirmieji Vokietijos SGD importo terminalai turėtų pradėti veikti 2023-ųjų sausį, taip pat daroma „akivaizdi pažanga“ atitinkamai modernizuojant vamzdynų tinklą.

„Iki 2023-ųjų pabaigos Vokietija galės importuoti dujas per Vilhelmshafeno, Štado, Brunsbiutelio ir Lubmino terminalus, ir tuomet Vokietija taps nepriklausoma nuo tiekimo iš Rusijos“, – pabrėžė O. Scholzas.

„Vokietija pasirengusi artėjančiam šildymo sezonui. Šią žiemą tikrai išgyvensime“, – pridūrė sakė jis, kalbėdamas susitikime su Vokietijos darbdaviais ir profesinėmis sąjungomis Berlyne antradienį.

Vokietija, kaip ir likusi Europa, susidūrė su energetine krize, kai Kremliaus kontroliuojamas Rusijos dujų gigantas „Gazprom“ neribotam laikui sustabdė pagrindinį dujotiekį į Vokietiją „Nord Stream“, taip Maskvai keršijant Vakarams už paramą jos karinę intervenciją atremiančiai Ukrainai.

2022 09 14 10:05
Spausdinti