Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.


RUSIJOS OLIGARCHŲ TURTAI
OCCRP skelbia užsienyje radęs Rusijos oligarchų turto už 17 mlrd. JAV dolerių
BNS
Courtesy

Tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP paviešino iki šiol neskelbtą Rusijos oligarchų turto, laikomo už Rusijos ribų, duomenų bazę. Turto vertė – 17 mlrd. JAV dolerių, pirmadienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Centro koordinuojamo tyrimo „Russian Asset Tracker“ metu nustatyta apie pusantro šimto turto objektų – tai nekilnojamas turtas, jachtos, privatūs lėktuvai ir įmonių akcijos.

Šis turtas siejamas su asmenimis, kuriuos įkalintas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas įvardijo kaip „pagrindinius Kremliaus kleptokratijos skatintojus ir naudos gavėjus“, skelbiama, kad nuosavybę pavyko nustatyti remiantis faktiniais įrodymais, nekilnojamojo turto ir juridinių asmenų registrais, duomenimis apie ofšorinių įmonių savininkus ir kitais patikimais šaltiniais.

Taip pat įtrauktas turtas, priklausantis šių asmenų artimiesiems bei statytiniams, kurių ryšys su oligarchais buvo įrodytas anksčiau.

Skelbiami objektai nustatyti Rusijai pradėjus karą Ukrainoje.

Bendra šio turto vertė viršija 17 mlrd. JAV dolerių, suma turėtų didėti, nes dėl kitų objektų dar ieškoma įrodymų.

Pabrėžiama, kad įrodyti jachtų, dvarų ir lėktuvų nuosavybę nėra lengva, nes jų savininkai dažnai slepiami už verslo struktūrų, kurių tikruosius savininkus identifikuoti sunku.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 21 21:40
Spausdinti