Išrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo siūlomas kandidatas į gynybos sekretorius Pete'as Hegsethas dar visai neseniai, atrodė, nebeišlips iš duobės ir jo kandidatūra užsibaigs vos prasidėjusi. Tačiau dabar tunelio gale suspindo šviesa.
D. Trumpui paskelbus apie kandidatą į kurią nors poziciją naujoje administracijoje, šį dar turės svarstyti Senatas – procesas užtrunka mėnesius. Tačiau jau iki svarstymų paskirtieji kandidatai mina Kapitolijaus slenkstį, mėgindami iš anksto užsitikrinti senatorių palaikymą - jei reikiamų balsų nepavyksta surinkti, yra naudinga kuo greičiau perduoti estafetę kam nors kitam taupant laiką iki prezidento inauguracijos sausio 20 d. Tokios misijos neatlaikė kandidatas į generalinius prokurorus Mattas Gaetzas, dar praėjusią savaitę buvo manoma, kad nepavyks ir P. Hegsethui. Tokie atmetimo atvejai Senate yra ypač reti.
Buvęs „Fox News“ kanalo laidų vedėjas, armijos veteranas, tačiau realiai jokios vadovavimo patirties neturintis ir jau anksčiau seksualiniu priekabiavimu kaltintas (moteris kaltinimus atsiėmė gavusi piniginį užmokestį už tylėjimą) P. Hegsethas savo sėkmę Kongrese gali remti tik besąlygišku D. Trumpo palaikymu. Tačiau praėjusią savaitę JAV savaitraštis „The New Yorker“ paskelbė įslaptintų pranešėjų atsakaita besiremiančias detales, atskleidžiančias P. Hegsetho problemas su alkoholiu ir priekabiavimą prie kolegių. Anot pranešėjo, P. Hegsethas dėl savo alkoholizmo ir priekabiavimo turėjo būti atleistas iš vienos veteranų nevyriausybinės organizacijos vadovo pareigų. Pats P. Hegsethas šiuos kaltinimus neigia.
Šie gandai sudavė dar vieną smūgį ir taip suteptai P. Hegsetho reputacijai. Viena aršiausių jo nominacijos priešininkių, veteranė, respublikonų senatorė Joni Ernst teigė nusiteikusi prieš jo nominacijos patvirtinimą. Abejones reiškė ir senatorė Lisa Murkowski.
Tačiau po antro susitikimo su P. Hegsethu pirmadienį J. Ernst teigė palaikanti P. Hegsetho kandidatūrą, požiūrio pokytis matomas ir iš L. Murkowski pusės – nė viena senatorė atvirai neskelbia, ar balsuos už, tačiau ir nebėra nusiteikusios taip griežtai.
D. Trumpas neskambino atskiriems senatoriams ragindamas patvirtinti P. Hegsetho nominaciją, kaip darė dėl M. Gaetzo, tačiau savo pritarimą jam išreiškė socialiniame tinkle „Truth Social“ ir NBC kanalo „Meet the Press“ laidoje sekmadienį bei šią savaitę paleistame vaizdo įraše. Leidinys „Politico“ praneša apie prieš J. Ernst pradėtą aktyvią respublikonų anti-kampaniją socialiniuose tinkluose – joje senatorė pravardžiuojama „raganose“, šaipomasi iš jos skyrybų (J. Ernst teigė, kad jos buvęs vyras ją išprievartavo). Anot leidinio, tokios anti-kampanijos tikslas yra ne tik palenkti J. Ernst, bet ir parodyti ją kaip pavyzdį kitiems D. Trumpo nominacijų nenorintiems palaikyti senatoriams.
Antra vertus, „Politico“ kalbinti senatoriai teigė, kad naujai išrinktam prezidentui pyktis su Senato nariais, kurie renkami šešerių metų kadencijoms ir yra gana nepriklausomi, ilguoju laikotarpiu nelabai apsimoka. Tad D. Trumpas gali remti ietis dėl P. Hegsetho, tačiau vengti ilgesnio tokių istorijų šleifo. Be to, Senate yra kadencijas baigiančių ir perrinkimo nebesieksiančių senatorių, kuriems nesutarimų su D. Trumpu pasekmės taip pat nebėra tokios aktualios.
Respublikonas senatorius Johnas Cornynas su P. Hegsethu susitiko antradienį ir vėliau žiniasklaidai teigė, kad kandidato Senate laukia labai nemalonūs klausymai - nors pats senatorius teigė balsuosiantis už P. Hegsethą, demokratai jo praeitį veikiausiai knebinės po kaulelį. Procesas gali būti toks nemalonus, kad J. Cornynas patarė P. Hegsethui pasvarstyti, ar jis tikrai nori žengti šį žingsnį.
Bet kokiu atveju, panašu, kad P. Hegsetho kelias į Pentagoną tampa atsiveria plačiau – lieka vis mažiau abejonančių jo kandidatūra. Senatas savo ruožtu patvirtintų, kad išlaikyti stuburą prieš D. Trumpą jam tampa vis sunkiau.