Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


JAV KONGRESAS
Padedamas demokratų M. Johnsonas išsaugojo Atstovų Rūmų pirmininko kėdę
Liepa Žeromskaitė, IQ biuro Vašingtone vadovė
Scanpix
M. Johnsonas.

Trečiadienio vakarą Atstovų Rūmai didele persvara nubalsavo prieš Džordžijos respublikonės Marjorie Taylor Greene pateiktą rezoliuciją pašalinti pirmininką Mike'ą Johnsoną iš posto.

359 atstovai (196 respublikonai ir 163 demokratai) balsavo už rezoliucijos atmetimą, 43 (11 respublikonų ir 32 demokratai) – prieš.

M. Taylor Greene apie ketinimus pašalinti M. Johnsoną iš pirmininko pareigų aktyviai kalbėjo nuo tada, kai Atstovų Rūmuose balandžio pabaigoje buvo priimtas į keturias dalis padalintas nacionalinio saugumo finansavimo paketas, kuriame buvo ir parama Ukrainai. Tačiau respublikonė nesusilaukė didelio palaikymo nei tarp savo partijos narių, nei iš paties pagrindiniu respublikonų kandidatu laikomo Donaldo Trumpo. Kai Atstovų Rūmuose politikė atsistojo skaityti siūlomos rezoliucijos, kolegos ją nušvilpė. Tuo metu Demokratų partijos atstovai teigė dėl priimto paketo padėsiantys M. Johnsonui išsilaikyti kėdėje.

Šios rezoliucijos atmetimas galėtų užbaigti susikaldymo partijos viduje laikotarpį, kuriuo buvo nepatenkintas ir D. Trumpas. Anot dalies respublikonų, likus pusmečiui iki rinkimų Respublikonų partija turi atrodyti kaip niekada vieninga. Atstovų Rūmuose respublikonai šiuo metu išlaiko daugumą vos vieno balso persvara, o M. Johnsonas buvo išrinktas pirmininku pernai spalį po tris savaites trukusio chaoso iš posto pašalinus respublikoną Keviną McCarthy.

2024 05 09 01:45
Spausdinti