Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


IZRAELIO IR „HAMAS“ KARAS
Paleista 30 palestiniečių kalinių ir išlaisvinta 10 „Hamas“ laikomų įkaitų
BNS
Scanpix
Tarp išlaisvintųjų - ir 22 metų palestiniečių aktyvistė Ahed Tamimi.

Izraelio kalėjimų administracija pranešė, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį paleista trisdešimt palestiniečių kalinių.

Tai paskutinis apsikeitimas pagal pratęstą paliaubų susitarimą, kuris turėtų baigtis po kelių valandų.

„Naktį iš kelių įkalinimo įstaigų buvo paleista 30 kalinių – vyrų ir moterų“, – sakoma šalies kalėjimų tarnybos pranešime.

Tarp išlaisvintųjų buvo ir 22 metų aktyvistė Ahed Tamimi, tapusi palestiniečių kovos simboliu.

Ji buvo sulaikyta dėl įrašo socialiniame tinkle „Instagram“, kurį jos šeima neigia, ir kuriame, Izraelio šaltinių teigimu, buvo raginama žudyti izraeliečius ir minimas A. Hitleris.

Jos motina Narimane, kurios vyras taip pat buvo sulaikytas, sakė, kad A. Tamimi net negalėjo atsidaryti socialinės žiniasklaidos paskyros.

Po to, kai per naktį iš Gazos Ruožo buvo išlaisvinta šeštoji įkaitų grupė, Izraelis pagal paliaubų susitarimą išlaisvino 210 palestiniečių kalinių.

„Hamas“ ir kiti Gazos Ruožo kovotojai pagal susitarimą paleido 70 izraeliečių ir beveik 30 kitų tautybių įkaitų, kuriems paliaubos netaikomos.

Išlaisvintus įkaitus ir kalinius draugai ir šeimos nariai pasitiko švęsdami, tačiau prie Oferos kalėjimo kelias naktis vyko palestiniečių ir Izraelio saugumo pajėgų susirėmimai.

Palestiniečių Raudonasis Pusmėnulis pranešė, kad naktį prie kalėjimo per apšaudymą buvo sužeisti penki žmonės, vienas iš jų – sunkiai.

Mainais į palestiniečių kalinius į Izraelį grįžo dešimt Gazos Ruože „Hamas“ laikytų įkaitų, anksti ketvirtadienį pranešė Izraelio ministro pirmininko biuras.

Tarp išlaisvintųjų yra penkios moterys, trys vaikai ir du 18-mečiai vaikinai.

Pareigūnai teigė, kad trečiadienį taip pat buvo išlaisvinti keturi tailandiečiai ir du Rusijos pilietybę turintys asmenys. Pasak Kataro tarpininkų, tarp trečiadienį paleistų izraeliečių buvo vienas olandas, vienas amerikietis ir trys vokiečiai, turintys dvigubą pilietybę.

2023 11 30 07:32
Spausdinti