Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Pamiršti neliko – JAV valstybės sekretorius apsilankė Ukrainoje
BNS
(Reuters nuotr.).

Pasaulinio dėmesio centre šį savaitgalį atsidūrė pirmasis JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas.  Jame taip pat dalyvavęs JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas kitą dieną su naujienomis atskrido tiesiai į Kijevą ir susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.

Ukrainos prezidentas svečiui pareiškė, kad Donbaso klausimu nėra jokių Rusijos politikos pokyčių į gera. „Deja, pone valstybės sekretoriau, esu priverstas konstatuoti, kad mes kol kas nejaučiame Rusijos elgesio pasikeitimų“, – sekmadienį Kijeve per bendrą trumpą spaudos konferenciją  sakė P.Porošenka. Ukrainos valstybės vadovas pridūrė detaliai informavęs R.Tillersoną apie situaciją Donbase, apie Rusijos daromus susitarimų pažeidimus, apie Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) stebėtojų judėjimo varžymą.
„Iškart po derybų Hamburge, per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą, mes šiandien buvome labai detaliai informuoti apie tai, kas aptarinėta, suderinome savo tolesnius veiksmus“.
„Iškart po derybų Hamburge, per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą, mes šiandien buvome labai detaliai informuoti apie tai, kas aptarinėta, suderinome savo tolesnius veiksmus, ... ką daryti dėl Rusijos elgesio – Minsko susitarimų nesilaikymo ir tikslių bei tiesių Ukrainos deokupacijos ir taikos atnešimo į Ukrainos žemę žingsnių neįgyvendinimo“, – sakė P.Porošenka.

Sankcijos nebus atšauktos

JAV patikino partnerius ukrainiečius, kad sankcijos Rusijai nebus panaikintos, kol nebus išvaduota Ukrainos teritorija ir nebus įgyvendinti Minsko susitarimai, sekmadienį sakė P. Porošenka. „Mes taip pat detaliai kalbėjome apie sankcijas. Ir gavome patvirtinimą, kad kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai ir nebus išvaduota Ukrainos teritorija, kalbos apie sankcijų panaikinimą nebus“, – sakė P.Porošenka per bendrą trumpą spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu (Reksu Tilersonu). Pasak Ukrainos prezidento, šalys taip pat aptarė Krymo klausimą. „Ponas valstybės sekretorius mane patikino, kad Krymas visada yra darbotvarkėje ir (kad) klausimas dėl teritorinio vientisumo užtikrinimo bei neteisėtos Krymo aneksijos nutraukimo pat yra tvirta sankcijų Rusijai panaikinimo sąlyga“, – pridūrė P.Porošenka. R.Tillersonas savo ruožtu pasakė: „JAV ir ES sankcijos Rusijai liks tol, kol Rusija nutrauks tuos veiksmus, kurie šias sankcijas išprovokavo.“ Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 09 21:10
Spausdinti