Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.


MIUNCHENO SAUGUMO KONFERENCIJA
Pasaulinėje saugumo konferencijoje Miunchene daugiausia dėmesio teks Ukrainai
BNS
Scanpix
E. Macronas atvyko į Miuncheną.

Miunchene penktadienį į svarbią saugumo konferenciją prieš pirmąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines renkasi pasaulio lyderiai, Kyjivui vis atkakliau prašant atsiųsti daugiau ginklų.

Tris dienas truksiančiame susitikime taip pat bus kalbama apie JAV ir Kinijos santykius, nes Vašingtonui numušus įtariamą Kinijos sekimo balioną virš JAV teritorijos, įtampa labai išaugo.

Atidarymo renginyje, kuriame daugiausia dėmesio planuojama skirti Ukrainai, kalbės Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Taip pat dalyvaus JAV viceprezidentė Kamala Harris ir valstybės sekretorius Antony Blinkenas, Kinijos diplomatijos vadovas Wang Yi ir NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.

Likus kelioms dienoms iki vasario 24-osios, kai bus minimos Maskvos didelio masto įsiveržimo į Ukrainą metinės, šis konfliktas bus svarbiausias darbotvarkės klausimas. Ukrainai konferencijoje atstovaus užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Ukrainą remiančios Vakarų šalys, vadovaujamos Jungtinių Valstijų, jau suteikė Ukrainai daug ginklų ir pažadėjo daug kitos ginkluotės, įskaitant sunkiuosius kovos tankus, kurių Kyjivas seniai prašė norėdamas atremti Rusijos puolimą.

Dabar Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vis aktyviau prašo vakarietiškų naikintuvų, bet Kyjivo sąjungininkės to kol kas rimtai nesvarsto.

Ketvirtadienį paskelbtame interviu britų transliuotojui BBC V. Zelenskis pakartojo raginimus Vakarams suteikti daugiau karinės pagalbos: „Žinoma, šiuolaikiniai ginklai pagreitina taiką. Ginklai yra vienintelė kalba, kurią Rusija supranta.“

Jis taip pat atmetė galimybę potencialiame taikos susitarime su Rusija atsisakyti kokių nors Ukrainos teritorijų ir įspėjo, jog žemių užleidimas reikštų, kad Rusija galės „nuolat grįžti“.

2023 02 17 13:00
Spausdinti