Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


PROTESTAI PRANCŪZIJOJE
Pastarąją naktį smurtas Prancūzijoje smarkiai sumažėjo
ELTA
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Pastarąją parą nakties smurtas Prancūzijos miestuose sumažėjo perpus, antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. Riaušės kilo prieš savaitę, policijai sustabdžius automobilį ir nušovus jį vairavusį paauglį.

Naktį visoje šalyje buvo areštuoti 72 žmonės, įskaitant 24 Paryžiuje ir jo apylinkėse, sudeginti arba apgadinti 24 pastatai, sakoma pranešime. Taip pat buvo padegtos 159 transporto priemonės, užregistruoti 202 šiukšlių dėžių ar kitų viešų vietų padegimai. Užpultos keturios policijos ir žandarų būstinės, bet niekas nebuvo sužeistas.

Visoje Prancūzijoje, kaip ir ankstesnes dvi naktis, buvo mobilizuoti 45 tūkst. policijos pareigūnų.

Riaušės Prancūzijoje tęsėsi visą savaitę, po paauglio žūties atsinaujino kaltinimai šaliai sisteminiu rasizmu saugumo pajėgose.

Pirmadienį Prancūzijos merai rengė mitingus ir ragino nutraukti smurtinius susirėmimus. Antradienį prezidentas Emmanuelis Macronas turi susitikti su 220 savivaldybių, nukentėjusių per riaušes, merais. E. Macronas ragina „pradėti kruopštų, ilgalaikį darbą, reikalingą siekiant suprasti šiuos įvykius lėmusias priežastis“, sakė prezidento biuro pareigūnas.

2023 07 04 12:48
Spausdinti