Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.


KINIJA IR RUSIJA
Pekinas: Kinija ir Rusija kuria „teisingesnę“ pasaulio tvarką
BNS
Scanpix
Xi Jinpingas ir V. Putinas.

Kinija kartu su Rusija siekia formuoti tarptautinę tvarką „teisingesne ir racionalesne kryptimi“, pirmadienį pareiškė vienas aukšto rango Kinijos diplomatas, abiejų šalių vadovams rengiantis susitikti šią savaitę.

Kinija ir Rusija – buvusios Šaltojo karo sąjungininkės, turėjusios audringus santykius – pastaraisiais metais suartėjo, plėtodamos „beribę“ partnerystę, turinčią tapti atsvara JAV dominuojančiai pozicijai pasaulyje.

„Strategiškai vadovaujant prezidentui Xi Jinpingui ir prezidentui [Vladimirui] Putinui, abiejų šalių santykiai visuomet ėjo teisingu keliu“, – pirmadienį Rusijos ambasadoriui Kinijoje Andrejui Denisovui sakė Komunistų partijos užsienio reikalų vadovas Yang Jiechi.

Remiantis Užsienio reikalų ministerijos pareiškimu, Yang Jiechi sakė, kad Kinija yra „pasirengusi bendradarbiauti su Rusija, kad nuolat palaikytų abiejų šalių aukšto lygio strateginio bendradarbiavimo dvasią, apsaugotų bendrus abiejų šalių interesus ir skatintų tarptautinės tvarkos vystymąsi teisingesne ir racionalesne kryptimi“.

A. Denisovas savo ruožtu gyrė dvišalių ryšių duodamus „vaisingus rezultatus“, sakoma pareiškime.

Vakarų šalims paskelbus beprecedenčio masto sankcijas į Ukrainą įsiveržusiai Rusijai, Maskva pradėjo stiprinti ryšius su Azijos šalimis, ypač su Kinija.

Tačiau Pekinas nepasmerkė Rusijos pradėto karo ir suteikė jai diplomatinę priedangą, kritikuodamas Vakarų sankcijas ir ginklų tiekimą Kyjivui. Toks Kinijos požiūris padidino įtampą tarp Kinijos ir Vakarų.

V. Putinas ir Xi Jinpingas šią savaitę susitiks Uzbekistane vyksiančio regioninio forumo kuluaruose.

Praėjusią savaitę aukščiausio rango Pekino įstatymų leidėjas Li Zhanshu tapo įtakingiausiu Komunistų partijos nariu, apsilankiusiu Rusijoje nuo karo Ukrainoje pradžios.

Vizito metu Li Zhanshu gyrė „beprecedenčio lygio“ Maskvos ir Pekino bendradarbiavimą.

2022 09 13 11:45
Spausdinti