Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


KINIJA
Pekinas pasmerkė užsienio šalių COVID-19 taisykles atvykėliams iš Kinijos
BNS
Unsplash

Pekinas antradienį pasmerkė naujausius keliolikos šalių reikalavimus atlikti COVID-19 testus iš jos teritorijos į užsienį vykstantiems asmenims, o taip pat perspėjo, kad gali imtis atsakomųjų veiksmų.

„Kai kurios šalys įvedė įvažiavimo apribojimus, skirtus tik Kinijos keliautojams. Tam trūksta mokslinio pagrindo, o kai kurios praktikos yra nepriimtinos“, – per reguliarią spaudos konferenciją teigė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning ir įspėjo, kad Kinija gali „imtis atsakomųjų priemonių, pagrįstu abipusiškumo principu“.

JAV, Kanada, Prancūzija ir Japonija yra tarp šalių, kurios nuo šiol reikalauja, kad keliautojai iš Kinijos, prieš atvykdami į užsienio šalį, parodytų neigiamą COVID-19 testą, nes Azijos milžinėje smarkiai daugėja sergančiųjų.

Prancūzų premjerė Elisabeth Borne, paklausta apie Pekino reakciją dėl apribojimų, pareiškė, kad jos šalis neatsisakys savo taisyklių.

„Manau, kad prašydami atlikti testus, atliekame savo pareigą, – paklausta apie Kinijos reakciją, sakė E. Borne radijui „franceinfo“. – Mes ir toliau tai darysime.“

Kinijoje smarkiai padaugėjo naujų COVID-19 atvejų po to, kai Pekinas praėjusį mėnesį, be jokio įspėjimo ar pasiruošimo, staigiai panaikino ilgą laiką galiojusią „nulinio COVIDo“ politiką, o šalies ligoninės ir krematoriumai tapo perpildyti.

Taip pat gruodžio pabaigoje Kinija pranešė, kad atvykstantiems keliautojams nebereikės laikytis karantino, todėl daugelis kinų suskubo planuoti keliones į užsienį.

Nuo tada, kai 2020 metų kovo mėnesį Pekinas ėmėsi apribojimų, Kinijos piliečiai iš esmės buvo uždaryti savo šalyje.

Valstybės nurodo, kad Pekinas nepakankamai skaidriai atskleidžia duomenis apie koronavirusą ir rizikuoja, kad atsiras naujų variantų, ir tai yra rimtas pagrindas įvesti ribojimus keliautojams iš Kinijos.

Pranešama, kad gruodį Kinijoje užregistruoti tik 22 mirties nuo COVID-19 atvejai po to, kai Pekinas smarkiai susiaurino tokių mirčių klasifikavimo kriterijus.

Tai įvyko po to, kai Kinijos vyriausybė paskelbė, kad į mirčių nuo COVID-19 statistiką buvo įtraukti tik tie žmonės, kurie mirė tiesiogiai nuo viruso sukelto kvėpavimo nepakankamumo.

2023 01 03 12:31
Spausdinti