Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 19 d.


KARAS UKRAINOJE
Pentagono vadovas: Ukraina „gali laimėti“ karą, „jei turės tinkamą įrangą“
BNS
Scanpix
L. Austinas.

Ukraina gali laimėti karą prieš Rusiją, jei turės tinkamą ginkluotę, pirmadienį pareiškė Pentagono vadovas Lloydas Austinas, grįžęs iš kelionės į Kyjivą kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

„Pirmas žingsnis pergalės link yra tikėjimas, kad laimėti įmanoma. Taigi jie tiki, kad mes galime laimėti“, – žurnalistams sakė L. Austinas po abiejų sekretorių susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

L. Austinas ir A. Blinkenas tapo pirmaisiais aukšto rango JAV pareigūnais, apsilankiusiais Ukrainoje nuo Rusijos įsiveržimo pradžios vasario 24 dieną.

„Tikime, kad mes galime laimėti, kad jie gali laimėti, jei turės tinkamą įrangą, tinkamą paramą“, – sakė JAV gynybos sekretorius.

L. Austinas ir A. Blinkenas pareiškė, kad amerikiečių diplomatai šią savaitę pradės palaipsniui grįžti į Ukrainą. Sekretoriai taip pat paskelbė apie 700 mln. dolerių (653 mln. eurų) vertės papildomą karinę pagalbą Kyjivui.

„Norime, kad Rusija susilpnėtų tiek, kad negalėtų daryti tokių dalykų, kokius padarė įsiverždama į Ukrainą“, – žurnalistams pareiškė L. Austinas.

Maskva „jau prarado daug karinių pajėgumų – ir, atvirai kalbant, daug savo karių. Norime, kad ji neturėtų galimybės labai greitai atkurti šiuos pajėgumus“,– kalbėjo Pentagono vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 25 12:25
Spausdinti