Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


IŠPUOLIS STAMBULE
Per ginkluotą užpuolimą italų bažnyčioje Stambule žuvo vienas žmogus
ELTA
Scanpix
Turkijos vidaus reikalų ministras Ali Yerlikaya.

Sekmadienį per religinę ceremoniją užpuolikai surengė ginkluotą išpuolį italų bažnyčioje Stambule, žuvo vienas žmogus, pranešė Turkijos vidaus reikalų ministras Ali Yerlikaya.

Ali Yerlikaya Išpuolis įvyko apie 11.40 val. vietos (10.40 val. Lietuvos) laiku viename Stambulo rajone, jį įvykdė du kaukėti vyrai, socialinėje žiniasklaidoje pranešė A. Yerlikaya ir pridūrė, kad pradėtas tyrimas.

Ministras įvardijo asmenį kaip C. T. ir sakė, kad jis buvo sekmadienio pamaldų dalyvis ir po ginkluoto išpuolio mirė. „Mes griežtai smerkiame šį niekšišką išpuolį“, – sakė A. Yerlikaya.

Televizijos vaizduose prie puošnios Santa Maria bažnyčios buvo matyti policija ir greitosios pagalbos automobilis. Išpuolio motyvas iš karto nebuvo aiškus. Ministras pridūrė, kad užpuolikai po šaudymo pabėgo.

Turkijos valdančiosios AKP partijos atstovas Omeras Celikas sakė, kad užpuolikai taikėsi į pilietį per mišias katalikų bažnyčioje. „Mūsų saugumo pajėgos atlieka didelio masto tyrimą“, – sakė jis ir pridūrė, kad „tie, kurie kelia grėsmę mūsų piliečių taikai ir saugumui, niekada nepasieks savo tikslų“.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad per išpuolį buvo sužeisti ir kiti žmonės, bet valdžios institucijos to iš karto nepatvirtino.

Gruodį Turkijos saugumo pajėgos sulaikė 32 įtariamuosius dėl įtariamų ryšių su „Islamo valstybės“ džihadistais, planavusiais išpuolius prieš bažnyčias ir sinagogas bei Irako ambasadą. 2017 m. „Islamo valstybės“ ekstremistai surengė virtinę atakų Turkijoje, per išpuolį Stambulo naktiniame klube žuvo 39 žmonės.

2024 01 28 12:37
Spausdinti