Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.


PRANCŪZIJA
Per protestus prieš pensijų reformą Prancūzijoje sulaikyta daugiau kaip 140 žmonių
ELTA
Scanpix
Protestai Paryžiuje.

Priėmus ginčytiną pensijų reformą, padėtis Prancūzijoje nerimsta. Vien tik sostinėje Paryžiuje, žiniasklaidos teigimu, naktį į antradienį sulaikyti 142 asmenys. Sužeista 11 policininkų, pranešė stotis BFMTV, remdamasi policijos šaltiniais.

Paryžiuje buvo sutelkta apie 2 000 policijos pareigūnų. Kai kurie demonstrantai padeginėjo šiukšliadėžes.

Spontaniškos demonstracijos, anot „Franceinfo“, kilo ir kituose miestuose – Sent Etjane, Strasbūre, Amjene, Kane ir Tulūzoje.

Prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį ketina susitikti su ministre pirmininke Elisabeth Borne ir parlamentinių frakcijų daugumos lyderiais, pirmadienio vakarą pranešė Eliziejaus rūmai. Tiek dešiniųjų, tiek kairiųjų politikai jau reikalauja premjerės atsistatydinimo.

Reforma numato laipsnišką pensinio amžiaus didinimą nuo 62 iki 64 metų. Pirmadienio vakarą atmestos dvi opozicijos pateiktos iniciatyvas dėl nepasitikėjimo vyriausybe. Pensijų reforma yra vienas svarbiausių prezidento E. Macrono planų. Jau kelias savaites Prancūzijoje vis rengiami streikai ir protestai prieš reformą.

Praėjusį ketvirtadienį vyriausybė paskutinę minutę nusprendė prastumti reformą pasinaudojus specialiu konstitucijos straipsniu – be balsavimo parlamente. Opozicija tada inicijavo balsavimus dėl nepasitikėjimo.

Manoma, kad kairieji ir dešinieji nacionalistai ginče dėl reformos antradienį kreipsis į Konstitucinę tarybą.

Be to, jau ketvirtadienį planuojami nauji streikai ir protestai prieš reformą. Profsąjungos pirmadienio vakarą paragino stiprinti mobilizaciją ir tai daryti tol, kol reforma bus atšaukta.

2023 03 21 09:27
Spausdinti