Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 9 d.


PERU
Peru atsistatydino ketvirtas per vienus metus premjeras
BNS
Unsplash
Lima.

Peru ministras pirmininkas Anibalas Torresas trečiadienį atsistatydino, tapdamas ketvirtuoju pasitraukusiu premjeru per vienus metus, kai prezidento pareigas eina Pedro Castillo.

Laiške prezidentui, kuris per vienus metus atlaikė du balsavimus dėl apkaltos ir kurio atžvilgiu atliekami penki baudžiamieji tyrimai, A. Torresas nurodė, kad atsistatydina „dėl asmeninių priežasčių“.

A. Torresas laiške, kurio nuotrauką paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“, taip pat palinkėjo P. Castillo sėkmės.

Atsistatydinus premjerui bus automatiškai pertvarkoma vyriausybė.

79 metų A. Torresas, ėjęs teisingumo ministro pareigas, vasarį jis buvo paskirtas vadovauti vyriausybei, atsistatydinus trims ankstesniems ministrams pirmininkams.

Nuo pernai liepos, kai P. Castillo pradėjo eiti prezidento pareigas, Peru turėjo net septynis vidaus reikalų ministrus. Tokia ministrų kaita neįprasta net ir šiai šaliai, kurioje neretai kyla politinių suiručių.

2020-aisiais Peru per penkias dienas turėjo tris prezidentus.

Kairuolis P. Castillo, kaimo mokyklos mokytojas, pernai per rinkimus netikėtai paveržęs valdžią iš Peru tradicinio politinio elito, nuolat puolamas savo oponentų iš dešiniųjų stovyklos.

Generalinė prokuratūra jo atžvilgiu taip pat atlieka kelis tyrimus dėl korupcijos vykdant viešuosius pirkimus ir įtarimų, kad P. Castillo nuplagijavo savo disertaciją.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad trys ketvirtadaliai perujiečių nepatenkinti P. Castillo darbu prezidento poste.

2022 08 04 09:06
Spausdinti