Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 16 d.


JK IR UKRAINA
Po pokalbio su R. Sunaku V. Zelenskis tikisi ryšių su Londonu plėtojimo
BNS
Unsplash

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė antradienį telefonu kalbėjęsis su naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku ir išreiškė įsitikinimą, kad ryšiai tarp abiejų valstybių bus plėtojami.

„Tikiu, kad mūsų valstybių partnerystė, taip pat Britanijos... lyderystė ginant demokratiją ir laisvę toliau stiprės“, – sakė V. Zelenskis savo tradiciniame vakaro pranešime.

Ukrainos lyderis taip pat pakvietė britų ministrą pirmininką apsilankyti Ukrainoje.

Vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ V. Zelenskis pridūrė: „Per puikų pokalbį su @RishiSunak sutarėme rašyti naują Ukrainos ir JK santykių skyrių, bet istorija yra ta pati – visiška parama Rusijos agresijos akivaizdoje.“

Tuo metu Dauningo gatvė savo pareiškime nurodė, kad R. Sunakas patikino V. Zelenskį dėl JK „tvirtos paramos“.

„Ministras pirmininkas sakė, kad Jungtinės Karalystės parama Ukrainai jam vadovaujant bus stipri kaip visuomet ir kad prezidentas Zelenskis gali tikėtis jo vyriausybės... tolesnio solidarumo“, – sakė R. Sunako atstovė.

R. Sunakas, antradienį tapęs trečiu JK ministru pirmininku šiais metais, pažadėjo įveikti ekonomikos krizę, sukeltą per jo pirmtakės Liz Truss 49 valdymo dienas padarytų „klaidų“.

2022 10 26 08:47
Spausdinti