Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


JAV
Po stichinių nelaimių ir užsitęsusios politinės suirutės Haityje Teksasą užplūdo per 10 tūkst. migrantų
BNS
Scanpix
Migrantų stovykla Del Rijuje, Teksase.

Teksaso Del Rijuso meras penktadienį paskelbė nepaprastąją padėtį, šį pasienio miestą užplūdus daugiau kaip 10 tūkst. dokumentų neturinčių migrantų, kurių daugelis yra haitiečiai.

Tai yra naujas išbandymas prezidento Joe Bideno imigracijos politikai.

Del Rijuso meras Bruno Lozano sakė, kad migrantai užplūdo JAV Muitinės ir pasienio apsaugos tarnybos (CBP) kontroliuojamą vietovę po Del Rijaus tarptautiniu tiltu, jungiančiu Jungtines Valstijas ir Meksiką.

Filmuotoje medžiagoje iš tos vietos matyti tūkstančiai žmonių, susibūrusių po viaduku ir šalia jo, tarp jų yra šeimų.

Daugelis iš tų migrantų yra haitiečiai, besitikintys likti Jungtinėse Valstijose, nes jų šalis dar neatsigavo po galingo žemės drebėjimo ir yra apimta besitęsiančios politinės suirutės, sakė B. Lozano.

Penktadienį šimtai migrantų toliau plūdo į Del Rijusą, tad po viaduku esančių žmonių skaičius viršijo vėlų ketvirtadienį mero įvardytus 10 503.

Jie visi laukia, kol CBP juos įformins, ir tikisi galimybės likti Jungtinėse Valstijose, kurias užplūdo migrantai, kertantys sieną iš Meksikos, ir dešimtys tūkstančių pabėgėlių iš Afganistano.

„Šiuo metu pasienio patrulis yra smarkiai užverstas migrantų antplūdžio Del Rijuso sektoriuje“, – sakė B. Lozano.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 18 14:14
Spausdinti