Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 26 d.


„ĮSTATYMAS IR TEISINGUMAS“
Pokyčiai Lenkijos vyriausybėje: prisaikdinti nauji užsienio reikalų ir sveikatos apsaugos ministrai
BNS
Scanpix
Zbigniewas Rau.

Lenkijos prezidentas trečiadienį prisaikdino du naujus ministrus, eisiančius svarbias pareigas konservatyvioje vyriausybėje: užsienio reikalų ministrą, kuriam teks reaguoti į politinę krizę kaimynėje Baltarusijoje, ir sveikatos apsaugos ministrą, turėsiantį kovoti su besivystančia koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemija.

Valstybės vadovas Andrzejus Duda užsienio reikalų ministru paskyrė Zbigniewą Rau, iki šiol vadovavusį Seimo Užsienio reikalų komitetui. Sveikatos apsaugos ministru tapo Adamas Niedzielskis, buvęs Nacionalinio sveikatos fondo vadovas.

Per ceremoniją A. Duda padėkojo jiems, kad perima „šiuos itin svarbius postus sudėtingais laikais“. Tiek Z. Rau, tiek A. Niedzielskis praeitą savaitę buvo pasiūlyti premjero Mateuszo Morawieckio pakeisti atsistatydinusius ministrus.

65 metų Z. Rau yra teisės profesorius ir liberalizmo teorijos plėtotojas. Pagal savo konservatyvų požiūrį į socialinius reikalus jis artimas valdančiajai partijai „Teisė ir teisingumas“.

Jis perima postą iš nuosaikiai konservatyvių pažiūrų politiko Jaceko Czaputowicziaus. Pastarojo atsistatydinimas praeitą savaitę, siaučiant krizei Baltarusijoje, išprovokavo opozicijos politikų kritiką.

Z. Rau manevrų laisvė bus ribota, nes Lenkijos santykiais su JAV daugiausia rūpinasi A. Duda, o su Europos Sąjunga susijusius klausimus tvarko M. Morawieckio biuras.

Lenkijos vyriausybė reiškė palaikymą demokratinių pokyčių reikalaujantiems protestuotojams Baltarusijoje, šalį krečiant masinėms demonstracijoms nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių nugalėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, esą surinkęs daugiau kaip 80 proc. balsų. Daugelis opozicijos šalininkų sako, kad rinkimai buvo suklastoti.

Prieš šiuos rinkimus Z. Rau dienraščiui „Rzeczpospolita“ sakė, kad baltarusiai patys turi spręsti savo likimą, bet lenkai galėtų pasidalyti patirtimi, kaip jų šalis perėjo nuo autoritarinės sistemos prie demokratijos. „Kaip kaimynai turime teisę reikšti lūkesčius, kad [Baltarusija] taptų demokratine, darniai besivystančia šalimi“, – laikraščiui sakė Z. Rau.

Kai premjeras praeitą savaitę pasiūlė Z. Rau kandidatūrą, opozicijos politikai ir liberaliosios pakraipos žiniasklaidos priemonės kritikavo pernai šio politiko išsakyto pasmerkimo LGBT judėjimui.

Z.Rau tąsyk per „Facebook“ parašė, kad Vakarų Europa, kurioje 7-ame dešimtmetyje įvyko seksualinė revoliucija, žengia į įteisintą pedofiliją, zoofiliją, abortus pagal pareikalavimą ir eutanaziją sergantiems, silpniems ir seniems žmonėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 27 09:36
Spausdinti