Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


EUROPA
„Politico“: V. Zelenskis – įtakingiausias žmogus Europoje, V. Putinas – „metų nevykėlis“
BNS
Scanpix
Volodymyras Zelenskis.

Leidinio „Politico“ paskelbto 28 įtakingiausių žmonių Europoje sąrašo pirmąją vietą užima Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, o Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui teko „metų nevykėlio“ titulas.

„Tik pažiūrėkite, kaip Europos lyderiai laksto į Kyjivą nusifotografuoti su rimtu 44 metų vyriškiu jau kultiniais chaki spalvos marškinėliais. Stodami greta jo, politikai trokšta būti pastebėti. Zelenskis įtikino likusią Europos dalį, kad jos ateitis susijusi su Ukraina, [o] tuo mažai kas tikėjo iki Rusijos invazijos vasario mėnesį“, – rašė portalas.

Tarp 28 į sąrašą patekusių politikų yra Italijos premjerė Giorgia Meloni, Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas, Suomijos premjerė Sanna Marin.

Nebuvo pamirštas ir V. Putinas, bet jam teko „metų nevykėlio“ apibūdinimas. Kaip pažymi „Politico“, jo svajonė apie „didžią Rusiją“ vargu ar išsipildys.

Leidiniui įrašytoje savo kalboje V. Zelenskis padėkojo Ukrainos žmonėms, kovojantiems už savo laisvę, ir „visiems draugams Europoje, padedantiems mums palaikyti stabilumą“.

„Tikiu, kad ukrainiečiai bus patys įtakingiausi ir kitais metais, bet jau taikos metu“, – sakė jis.

2022 12 08 12:54
Spausdinti