Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


NATO
Prancūzija dislokuos daugiau karinių pajėgų Rytų Europoje
BNS
Unsplash

Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu pareiškė, kad Prancūzija artimiausiomis savaitėmis dislokuos daugiau karių ir įrangos Rumunijoje ir sustiprins savo buvimą kitose Rytų Europos šalyse, tęsiantis karui Ukrainoje.

Prezidento Emmanuelio Macrono sprendimas „sustiprinti mūsų gynybines pozicijas rytiniame Europos flange“ bus priimtas vykdant Prancūzijos įsipareigojimus NATO, sakė S. Lecornu Senato komisijai.

Prancūzija yra atsakinga už NATO operacijas Rumunijoje, kur šiuo metu yra apie 350 karių ir Belgijos bei Nyderlandų daliniai.

Lapkričio mėnesį šis skaičius bus padvigubintas, be to, Prancūzija atsiųs keliolika šarvuotų transporterių ir apie 10 kovinių tankų „Leclerc“, vėliau patikslino karinis šaltinis.

„Taip pat ketiname toliau stiprinti savo gynybines pozicijas Lietuvoje“, pasitelkdami papildomus „Rafale“ reaktyvinius lėktuvus patruliavimui, sakė S. Lecornu.

Pasak jo, Estijoje kitais metais bus dislokuotas lengvasis pėstininkų dalinys, kurį sudarys apie 100 karių, be jau esančių 300 prancūzų karių.

2022 10 12 10:28
Spausdinti