Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


ŪKININKŲ PROTESTAI
Prancūzijoje protestuojantys ūkininkai žada blokuoti pagrindinius sostinės greitkelius
BNS
Scanpix
Ūkininkų protestas Prancūzijoje.

Ūkininkų protestai tęsiasi Europoje. Prancūzijos ūkininkai, reikalaujantys geresnių darbo sąlygų, pirmadienį pradėjo judėti Paryžiaus link, žadėdami blokuoti pagrindinius greitkelius ir paralyžiuoti sostinę.

Visoje Prancūzijoje, didžiausioje Europos Sąjungos žemės ūkio produktų gamintojoje, jau kelias dienas vyksta protestai. Ūkininkai piktinasi nepakankamomis pajamomis, biurokratija ir aplinkosaugos politika, kuri, jų teigimu, mažina galimybes konkuruoti su mažiau reikliomis kaimyninėmis šalimis.

Daugybėje Prancūzijos vietovių ūkininkai jau yra blokavę kelius ir stabdę eismą traktoriais ir sunkvežimiais.

Pirmadienio popietę jie planuoja didinti spaudimą šalies vyriausybei ir pagrindiniuose keliuose, vedančiuose į Paryžių, surengti blokadas aštuoniose vietose.

Reaguodama į tai, vyriausybė įsakė dislokuoti 15 tūkst. policijos pareigūnų ir žandarų.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas paprašė ūkininkų daugiau santūrumo ir neblokuoti strategiškai svarbių vietų.

„Neketiname leisti, kad būtų apgadinti vyriausybiniai pastatai, mokesčių surinkimo pastatai, maisto prekių parduotuvės ar sustabdyti sunkvežimiai, vežantys užsienio produkciją. Akivaizdu, kad tai nepriimtina“, – nurodė jis.

Pasak ministro, ūkininkų protestas neturės įtakos Paryžiaus Charles'io De Gaulle'io ir Orly oro uostų, taip pat į pietus nuo Paryžiaus esančio tarptautinio didmeninio maisto produktų turgaus „Rungis“, kuriame pirmadienį buvo dislokuotos šarvuotos policijos mašinos, veiklai.

Policijai ir žandarams taip pat įsakyta užkirsti kelią bet kokiam protestuotojų patekimui į patį Paryžių, pridūrė G. Darmaninas.

Valdantieji deda visas pastangas, kad ūkininkų nepasitenkinimas neišplistų prieš birželį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, kurie laikomi svarbiu išbandymu prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybei.

Sekmadienį ministras pirmininkas Gabrielis Attalis apsilankė viename ūkyje ir vėl bandė rasti problemų sprendimą po to, kai penktadienį jo paskelbtos nuolaidos nepadėjo sušvelninti krizės.

„Noriu, kad viską išsiaiškintume ir sužinotume, kokių papildomų priemonių galime imtis“, kad patenkintume ūkininkų skundus, jog jie susiduria su nesąžininga konkurencija, sakė jis.

2024 01 29 14:44
Spausdinti