Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


PRANCŪZIJA
Prancūzijos eksprezidentas N. Sarkozy nuteistas metus kalėti už korupciją
BNS
Scanpix
N. Sarkozy.

Paryžiaus teismas pirmadienį skyrė buvusiam Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy metų įkalinimo bausmę, išnagrinėjęs bylą, kurioje jis buvo kaltinamas korupciją ir prekyba poveikiu.

N. Sarkozy teismas formaliai skyrė iš viso trejus metus įkalinimo, tačiau dveji metai skirti lygtinai.

Pasak prokurorų, N. Sarkozy pažadėjo vienam teisėjui postą Monake mainais į vidaus informaciją apie kitą tyrimą dėl įtarimų, kad jo 2007 m. prezidento rinkimų kampanija gavo neteisėtą finansavimą iš „L'Oreal“ paveldėtojos Liliane Bettencourt.

Tarp įrodymų yra duomenys, gauti pasiklausant N. Sarkozy ir jo ilgamečio teisininko Thierry Herzogo telefoninių pokalbių. Leidimas sekti buvo duotas atliekant trečią tyrimą dėl įtariamo N. Sarkozy 2007 m. kampanijos finansavimo iš Libijos.

N. Sarkozy ir T. Herzogas įrodinėjo, kad pasiklausymais buvo pažeista kliento ir advokato privilegija, bet teismai jų skundus atmetė.

Korupcija ir neteisėtu spaudimu apkaltintam N. Sarkozy grėsė įkalinimas iki 10 metų.

Atsižvelgiant, kad dalis bausmės skirta lygtinai, mažai tikėtina, kad buvęs prezidentas atsidurs už grotų. Faktinis įkalinimas Prancūzijoje paprastai taikomas tik tais atvejais, kai bausmės laikotarpis būna ilgesnis kaip dveji metai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 01 15:46
Spausdinti