Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


ANTISEMITIZMAS
Prancūzijos policija nukovė vyrą, bandžiusį padegti sinagogą
ELTA
YouTube

Prancūzijos policija nukovė ginkluotą vyrą, bandžiusį padegti sinagogą šiauriniame Ruano mieste, penktadienį pranešė vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas.

„Nacionalinė policija Ruane anksti ryte neutralizavo ginkluotą asmenį, kuris akivaizdžiai norėjo padegti miesto sinagogą“, – rašė G. Darmaninas socialiniame tinkle „X“.

Infomuotas šaltinis AFP sakė, kad vyras „buvo ginkluotas peiliu ir geležiniu strypu, jis artinosi prie policijos, o ši ėmė šaudyti. Asmuo žuvo“.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas penktadienį pareiškė, kad išpuolis prieš sinagogą yra „antisemitinis poelgis“. Jis pasmerkė „niekingą“ smurtą prieš Prancūzijos žydus.

G. Darmaninas sakė, kad bandymas padegti sinagogą šiauriniame Ruano mieste yra „antisemitinis poelgis prieš Respublikai šventą vietą“, ir pridūrė apgailestaujantis dėl „nepriimtino, niekingo“ smurto prieš žydus Prancūzijoje.

Prancūzijoje gyvena didžiausia po Izraelio ir JAV šalies žydų bendruomenė, taip pat didžiausia Europoje musulmonų bendruomenė.

2024 05 17 10:41
Spausdinti