Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Prancūzijos prezidentas teigia, kad šalis Krymo aneksijos nepripažins
BNS
Rusijos kariniai laivai Sevastopolyje (Reuters nuotr.).

„Prancūzija gerbia Ukrainos suverenumą su jos pripažintomis sienomis“, – taip pirmadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Tai, kad šalis nepripažins Krymo aneksijos jis pabrėžė po derybų su Ukrainos vadovu Petro Porošenka, kuris šiuo metu vieši Paryžiuje. Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį aplankė Krymą, kurį Maskva atplėšė nuo Ukrainos 2014 metų kovą. Kijevas šią Kremliaus lyderio viešnagę pasmerkė kaip Ukrainos suverenumo pažeidimą. Vakarų galybes kaltina Rusiją nevykdant įsipareigojimų pagal Minsko taikos susitarimus, turinčius padėti užbaigti smurtą tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir Kremliaus palaikomų prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose.
Europos Sąjungos lyderiai praeitą savaitę susitarė dar mažiausiai šešiems mėnesiams pratęsti virtinę ekonominių sankcijų Rusijai, nes Maskva, anot jų, nevykdo įsipareigojimų dėl ugnies nutraukimo Ukrainoje.
Europos Sąjungos lyderiai praeitą savaitę susitarė dar mažiausiai šešiems mėnesiams pratęsti virtinę ekonominių sankcijų Rusijai, nes Maskva, anot jų, nevykdo įsipareigojimų dėl ugnies nutraukimo Ukrainoje. Kremlius atšovė, kad Rusija nėra Minsko susitarimų šalis, todėl reikalavimai vykdyti kokius nors su jais susijusius įsipareigojimus yra „absurdiški“. Prancūzijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai Ukrainoje susiduria su „nepriimtinu bauginimu ir kliūtimis“. Gegužę, tuo jau po savo inauguracijos, su V.Putinu susitikęs E.Macronas pripažino, kad jiedu „dėl kai kurių dalykų nerado bendros kalbos“. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 26 18:21
Spausdinti