Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


UKRAINA
PSO įspėja apie milijonų ukrainiečių „gyvybei pavojų keliančią“ žiemą
BNS
Unsplash

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį įspėjo, kad, Rusijai sudavus virtinę raketų smūgių Ukrainos elektros tinklui, ateinanti žiema „kels pavojų“ milijonų ukrainiečių „gyvybei“.

„Ši žiema Ukrainoje kels pavojų milijonų žmonių gyvybei“, – pareiškė žurnalistams PSO Europos regiono biuro direktorius Hansas Kluge, lankydamasis Kyjive.

„Paprastai tariant, pagrindinis šios žiemos klausimas bus, kaip ją išgyventi“, – pridūrė jis.

Žala, kurią patyrė Ukrainos energetikos infrastruktūra dėl daugybės raketų smūgių, „jau daro triuškinamą poveikį sveikatos priežiūros sistemai ir žmonių sveikatai“, – sakė H. Kluge.

Anot jo, nuo vasario, kai Rusija pradėjo savo invaziją, PSO yra užfiksavusi daugiau kaip 700 atakų prieš Ukrainos sveikatos priežiūros įstaigas.

Jis pabrėžė, kad yra „akivaizdžiai pažeidžiama“ tarptautinė humanitarinė teisė.

„Tęsiamos atakos prieš sveikatos priežiūros ir energetikos infrastruktūrą reiškia, kad šimtai ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų nebegali veikti visu pajėgumu“, – sakė H. Kluge.

„Mūsų skaičiavimais, dar 2–3 mln. žmonių paliks savo namus ieškodami šilumos ir saugumo“, – įspėjo jis.

„Jiems grės išskirtinės sveikatos problemos, įskaitant kvėpavimo takų infekcijas, tokias kaip COVID-19, plaučių uždegimas, gripas, taip pat didelė difterijos ir tymų rizika nepakankamai vakcinuotų gyventojų grupėse.“

2022 11 21 20:13
Spausdinti