Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


COVID-19
PSO: šalių sveikatos sistemos dėl COVID-19 „cunamio“ artės prie „griūties ribos“
BNS
BNS foto

Dėl užsikrėtimo koronavirusu atvejų, susijusių tiek su omikron, tiek su delta variantais, „cunamio“ šalių sveikatos apsaugos sistemos artės prie „griūties ribos“, trečiadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO teigė, kad susirūpinimą keliantys delta ir omikron variantai yra „grėsmės dvynės“, dėl kurių naujų COVID-19 atvejų skaičius pasiekė rekordines aukštumas, todėl padaugėjo hospitalizacijų ir mirčių.

„Man didelį susirūpinimą kelia tai, kad užkrečiamesnis omikron, cirkuliuojantis lygiagrečiai delta, sukels atvejų cunamį. Dėl to jaučia ir toliau jaus didžiulį spaudimą išsekę sveikatos priežiūros specialistai, o sveikatos apsaugos sistemos [artės] prie griūties ribos“, – per spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis teigė, kad spaudimą sveikatos apsaugos sistemoms lėmė ne tik nauji COVID-19 pacientai, bet ir daugybė sveikatos priežiūros darbuotojų, užsikrėtusių koronavirusu.

„Nevakcinuotiems asmenims gresia daug kartų didesnė rizika mirti nuo bet kurio varianto“, – pridūrė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 29 19:23
Spausdinti