Meniu
Prenumerata

pirmadienis, liepos 15 d.


KORONAVIRUSAS
PSO siekia įvertinti Rusijos sukurtos vakcinos klinikinius tyrimus
BNS
Unsplash

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį išreiškė viltį, kad jai bus suteikta galimybė įvertinti Rusijoje sukurtos potencialios vakcinos nuo naujojo koronaviruso klinikinius tyrimus.

Prezidentas Vladimiras Putinas antradienį paskelbė, kad Rusija pirmoji pasaulyje sukūrė tokią vakciną, nors galutiniai bandymai su daugiau nei 2 tūkst. žmonių turėtų prasidėti tik trečiadienį.

PSO duomenimis, su žmonėmis šiuo metu aktyviai išbandoma 28 iš daugiau nei 150 potencialių vakcinų, o tik šešios iš jų pasiekė 3-iąją fazę – paskutinį etapą, kai preparatai išbandomi su didelėmis žmonių grupėmis.

Gamalėjos tyrimų instituto ir Gynybos ministerijos sukurta Rusijos vakcina yra viena iš 28 tokių preparatų, pasiekusių klinikinio vertinimo etapą, tačiau PSO priskiria ją tik pradinei vystymo stadijai.

„PSO palaiko ryšius su rusų mokslininkais ir valdžios institucijomis ir tikisi peržiūrėti išsamią informaciją apie bandymus“, – pažymima šios Jungtinių Tautų agentūros pareiškime.

„PSO sveikina visus pasiekimus vykdant tyrimus ir kuriant COVID-19 vakcinas“, – priduriama dokumente.

Anot organizacijos, ji nuo sausio mėnesio padeda valdyti ir spartinti preparatų tyrimų ir kūrimo pastangas.

„Vakcinų tyrimai turėtų būti spartinami nenukrypstant nuo nusistovėjusių procesų visais vystymo etapais, siekiant užtikrinti, kad bet kokios vakcinos, kurias ilgainiui bus pradėta gaminti, būtų ir saugios, ir veiksmingos“, – pabrėžė PSO.

„Bet kokia saugi ir veiksminga vakcina nuo pandemijos būtų visuotinis gėris, tad PSO ragina leisti greitai, sąžiningai ir teisingai naudotis tokiomis vakcinomis visame pasaulyje“, – nurodė organizacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 13 10:15
Spausdinti