Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 27 d.


BALTARUSIJOS OPOZICIJA
R. Pratasevičiui suteikta malonė
BNS
Scanpix
Ramanas Pratasevičius.

Baltarusijos aktyvistas Ramanas Pratasevičius, kuris, kaip manoma, buvo verčiamas bendradarbiauti su šalies saugumo tarnyba KGB, o šio mėnesio pradžioje buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus, pirmadienį sulaukė malonės.

R. Pratasevičius vadovavo opozicijos žiniasklaidos platformos NEXTA paskyrai platformoje „Telegram“, kur 2020 metais buvo koordinuojami masiniai protestai prieš prezidentą Aliaksandrą Lukašenką. R. Pratasevičius buvo suimtas 2021-aisiais po to, kai jo lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių, buvo priverstinai nutupdytas Minske.

Anksčiau šį mėnesį Maskvos sąjungininkės Baltarusijos teismas nuteisė 28-erių metų vyrą aštuonerius metus kalėti pataisos kolonijoje. Po teismo jis buvo laikomas namuose.

Tačiau pirmadienį Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“ pranešė, kad R. Pratasevičiui suteikta malonė.

„Ką tik pasirašiau atitinkamus dokumentus, patvirtinančius, kad man buvo suteikta malonė“, – „BelTa“ sakė R. Pratasevičius.

„Esu nepaprastai dėkingas šaliai ir, žinoma, asmeniškai prezidentui už tokį sprendimą, – sako jis „BelTa“ paskelbtame vaizdo įraše. – Tai, žinoma, tiesiog puiki žinia.“

Manoma, kad po suėmimo pareigūnai privertė R. Pratasevičių per valstybinę televiziją paskelbti atsiprašymo pareiškimus.

Vasario mėnesį prasidėjus teismo procesui, „BelTa“ paskelbtame vaizdo įraše jis teigė, kad yra visiškai kaltas.

Kai kurie užsienyje gyvenantys Baltarusijos opozicijos atstovai kaltino jį bendradarbiavimu su valdžia.

Apie tai, kaip su R. Pratasevičiumi elgėsi saugumo tarnybos, žinoma nedaug.

R. Pratasevičiaus suėmimas šokiravo pasaulio aviacijos institucijas. Baltarusijos naikintuvas privertė „Ryanair“ lėktuvą, skridusį iš Graikijos į Lietuvą, nusileisti Minske.

NEXTA, populiarus socialinio tinklo „YouTube“ ir „Telegram“ kanalas, suvaidino svarbų vaidmenį 2020 metų protestuose, kurie kilo po to, kai A. Lukašenka buvo apkaltintas rinkimų klastojimu.

Platforma buvo uždrausta ir paskelbta teroristine organizacija.

2023 05 22 13:49
Spausdinti