Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis vizito JAV metu teigė, kad Rusijos ir Ukrainos karas yra kolonijinis, o tokie karai dažniausiai trunka bent dešimtmetį, todėl Vakarai neturėtų nuleisti rankų ir tęsti savo paramą Ukrainai.
Nors Rusijos ekonomika šiuo metu auga, o jos bendrasis vidaus produktas, maitinamas tankų ir amunicijos gamybos, kyla, kelerių metų laikotarpiu šalies ištekliai turėtų išsekti. „Problema ta, kad Vladimiras Putinas neturi jokio tikslo siekti taikos, jis tikriausiai mano, kad jam geriau turėti blogą karą, nei jo netenkinančią taiką, – teigė ministras vasario 26 d. Vašingtone (JAV) įsikūrusio tyrimų centro „Atlantic Council“ surengtame renginyje. – Bijau, kad savo kursą turėsime išlaikyti vidutiniu laikotarpiu.“
Nors, anot ministro, taika, iškovota po dviejų žiaurų pasaulinių karų, ir tuo metu nustatytos ribos dėl valstybių teritorinio neliečiamumo, yra pavojuje, dar ne per vėlu situaciją ištaisyti. „Nuo saugesnio ir stabilesnio pasaulio mus skiria trys žingsniai, – aiškino R. Sikorskis. – Jei žengsime juos kartu, įrodysime, kad galime kartu atstovauti savo interesams ir nugalėti šiuos diktatorius. Jei mums nepavyks, atversime kelią dar daugiau nusikaltėlių ir sulauksime skausmingų pasekmių.“
Kokie šie trys žingsniai? Pirma, anot lenkų ministro, reikia suteikti Ukrainai amunicijos, kurios jai dabar taip reikia. Antra, investuoti į Europos saugumą ir galingą atgrasymą, kuris nustelbtų V. Putiną ir jo pakalikus. Ir trečia, reikia gilinti ir plėsti partnerystes, kad ilgalaikį savo saugumą sukurtume iš galios pozicijos. „Turime imtis šių žingsnių ne tam, kad eskaluotume karą Ukrainoje, bet tam, kad užkirstume kelią didesniam konfliktui, kuris šiuo metu slenka prie mūsų sienų“, – teigė R. Sikorskis.