Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


KARAS UKRAINOJE
R. Sikorskis: Rusijos pergalė Ukrainoje būtų katastrofa
ELTA
TVN24/Ekrano nuotr.
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.

Pirmadienį Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis kreipėsi į JAV Kongresą, prašydamas ir toliau finansiškai remti Ukrainos kariuomenę. Jo teigimu, V. Putino užkariavimo Ukrainoje pasekmės būtų katastrofiškos.

Padėkojęs JAV ir prezidentui Joe Bidenui už „susitelkimą aplink Ukrainą sunkią jai valandą“, R. Sikorskis tęsė sakydamas, kad „mes stabdome agresyvų diktatorių, kuris siekia atkurti Europos imperiją – koncepciją, kurios laikas jau praėjo“.

Užsienio reikalų ministras pavadino Ukrainą „tarptautiniu mastu pripažinta auka“ ir pridūrė, kad „Putino užkariavimo Ukrainoje pasekmės būtų katastrofiškos“.

„Ukrainiečiams reikia suteikti priemonių, kad jie galėtų atlikti savo darbą, – R. Sikorskis sakė CNN žurnalistei Christiane Amanpour. – Jie tą darbą atlieka labai gerai; už kelis procentus metinio JAV gynybos biudžeto jie jau sunaikino pusę Rusijos kariuomenės“.

„Putino atgrasymo išlaidos po to, kai jis užkariaus Ukrainą, būtų daug, daug didesnės nei išlaidos, skirtos ukrainiečių aprūpinimui dabar, – kalbėjo R. Sikorskis. – Todėl raginu JAV įstatymų leidėjus priimti įstatymą, kuris leistų jiems apsiginti patiems“.

2024 01 09 11:15
Spausdinti