Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


IŠPUOLIS RAUDONOJOJE JŪROJE
R. Sunakas apie smūgius hučių taikiniams: kartu su JAV ėmėmės būtinų ir proporcingų savigynos veiksmų
ELTA
Scanpix
JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas.

Ankstyvą penktadienio rytą JAV ir Jungtinė Karalystė pradėjo oro antskrydžius prieš išpuolius Raudonojoje jūroje vykdanti Jemeną.

„Nepaisant pakartotinių tarptautinės bendruomenės perspėjimų, hučiai toliau vykdė išpuolius Raudonojoje jūroje, – sakė JK ministras pirmininkas R. Sunakas. – Todėl kartu su Jungtinėmis Valstijomis ėmėmės ribotų, būtinų ir proporcingų savigynos veiksmų... siekdami susilpninti hučių karinius pajėgumus ir apsaugoti pasaulinę laivybą“.

Pastarosiomis savaitėmis hučiai suintensyvino išpuolius prieš laivybą Raudonojoje jūroje, gyvybiškai svarbiame vandens kelyje, kuriuo vyksta 12 proc. pasaulio prekybos.

Hučių televizijos kanalas „Al-Massirah“ teigė, kad oro antskrydžiai smogė sostinei Sanai, taip pat Hodeidos ir Saados miestams.

Šią savaitę JAV ir JK pajėgos Raudonojoje jūroje numušė 18 dronų ir tris raketas, kurias paleido hučių sukilėliai, o Vašingtonas tai pavadino „sudėtinga Irano parengta“ ataka.

JK gynybos sekretorius Grantas Shappsas socialiniame tinkle „X“ pranešė, kad penktadienio smūgiuose prieš hučių taikinius kartu su JAV pajėgomis dalyvavo keturi Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai „Typhoon“.

R. Sunakas apibūdino hučių veiksmus kaip „neatsakingus“ ir „destabilizuojančius“ ir sakė, kad jų atakos „didina prekių kainas“.

„Jungtinė Karalystė visada gins laivybos laisvę ir laisvą prekybos srautą“, – sakė jis.

2024 01 12 09:44
Spausdinti