Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


KARAS UKRAINOJE
Rudenį ukrainiečių karo pabėgėlių srautas gali išaugti, sako Raudonojo Kryžiaus atstovė
BNS
Unsplash

Raudonojo Kryžiaus atstovė prognozuoja, kad rudenį Lietuvoje gali išaugti pabėgėlių iš Ukrainos skaičius, nes karo nuniokotos šalies kai kuriuose regionuose visiškai sugriauta šildymo ir vandentiekio infrastruktūra.

„Situacija tikrai prasta, šals orai, šildymo infrastruktūra, vandens infrastruktūra yra sugriauta ir nemaža dalis žmonių gali vėl pasiduoti į Europos pusę“, – LRT pirmadienį sakė Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė.

„Lietuva tikrai yra gerai išreklamuota tarp ukrainiečių, yra įvairūs scenarijai, bet tikrai mes galime turėti antra tiek. Šiandien mes turime 60 tūkst. ukrainiečių, dalis jų yra išvykę, bet skaičius panašiai toks, mes galime antra tiek sulaukti“, – svarstė organizacijos atstovė.

Statistikos departamento penktadienį skelbtais duomenimis, į Lietuvą nuo karo pradžios yra atvykę 60,5 tūkst. Ukrainos karo pabėgėlių, o per pastarąją savaitę – 685.

Vasario 24 dieną Rusijos pradėtas karas jau nulėmė didžiausią pabėgėlių srautą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų: į kitas Europos šalis nuo karo pabėgo per 5 mln. žmonių, dar per 8 mln. buvo priversti palikti savo namus pačioje Ukrainoje.

Jungtinių Tautų duomenimis, Europos Sąjungos narės yra priėmusios iš viso 5,6 mln. pabėgėlių iš Ukrainos. Dauguma jų (1,2 mln.) yra Lenkijoje.

2022 08 01 10:00
Spausdinti