Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Rusija apšaudė Ukrainą sparnuotosiomis raketomis, žuvo du žmonės
BNS
Scanpix
Rusija apšaudė Ukrainą sparnuotosiomis raketomis.

Kyjivas penktadienį pranešė, kad Rusija į Ukrainą paleido kone dvi dešimtis sparnuotųjų raketų, o didžiąją dalį jų pavyko sunaikinti.

Pareigūnai nurodė, kad per naujausią Maskvos ataką du žmonės žuvo ir keli buvo sužeisti.

Pasak Ukrainos oro pajėgų atstovo Jurijaus Ihnato, per rytinę ataką iš viso paleista 19 sparnuotųjų raketų.

„Buvo paleista devyniolika sparnuotųjų raketų Ch-101/Ch-555. Ir turime neblogą mūsų oro gynybos rezultatą – 14 sunaikintų sparnuotųjų raketų“, – visuomeninei žiniasklaidai sakė jis.

J. Ihnatas pridūrė, kad raketos, nukreiptos į civilinę infrastruktūrą, buvo numuštos virš Kyjivo ir Dnipropetrovsko regionų.

Per ataką Dnipropetrovsko regione žuvo vienas asmuo, dar keturi sužeisti, sakė vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka.

„Dnipropetrovsko sritis: priešas surengė raketinę ataką Pavlohrade, žuvo vienas žmogus. Dar keturi žmonės, preliminariais duomenimis, buvo sužeisti. Kyjivo sritis: dėl krintančių numuštų priešiškų taikinių nuolaužų yra informacijos apie žalą privatiems namams keliose regiono gyvenvietėse“, – sakė ministras.

Ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis vėliau patikslino, kad per išpuolius Dnipropetrovske ir rytinėje Charkivo srityje žuvo du ir buvo sužeisti septyni žmonės.

Kyjive apie aukas ar didesnę žalą nepranešama, sakė Kyjivo miesto administracijos vadovas Serhijus Popko.

Sostinės pareigūnų teigimu, raketinę ataką rusai surengė po 79 dienų pertraukos. Jie nurodė, kad raketos nepasiekė taikinių.

Ukraina teigia, kad Rusijos pajėgos ilgą laiką kaupė dronų ir raketų atsargas žiemos išpuoliams prieš sunkiai veikiantį Ukrainos energetikos tinklą.

Dėl rusų smūgių ukrainiečių energetikos infrastruktūrai praėjusią žiemą milijonai žmonių ilgą laiką vertėsi be elektros.

Nuo to laiko Kyjivas sustiprino savo oro gynybos sistemas vakarietiška ginkluote, tačiau sako, kad kariuomenei reikia daugiau ginklų pažeidžiamiems regionams apsaugoti.

2023 12 08 12:04
Spausdinti