Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.


SUOMIJA IR RUSIJA
Rusija įšaldė Suomijos ambasados banko sąskaitas
ELTA
Marius Morkevičius/ELTA
Pekka Haavisto.

Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto trečiadienį pareiškė, kad Rusija balandžio pabaigoje įšaldė Suomijos ambasados Maskvoje ir konsulato Sankt Peterburge banko sąskaitas.

„Suomijos atstovybių Rusijoje sąskaitos įšaldytos ir šiuo metu jomis negalima naudotis“, – spaudos konferencijoje sakė P. Haavisto, pridurdamas, kad Suomija susisiekė su Rusijos valdžios institucijomis.

„Dėl šio klausimo Rusijai buvo išsiųsta nota. Rusija dar nepateikė oficialaus paaiškinimo, kodėl sąskaitos buvo įšaldytos“, – sakė ministras, pažymėdamas, kad Suomija neįšaldė Rusijos diplomatinių atstovybių sąskaitų, todėl „negalima sakyti, kad tai yra kokia nors reakcija į priemones, kurių imtasi prieš Rusiją“.

Tačiau jis pridūrė, kad „tam tikra prasme priežastis tikriausiai yra ta, kad ES sankcijos dėl finansinių operacijų sukėlė galvos skausmą Rusijos atstovybėms Vakaruose“.

P. Haavisto paaiškino, kad kitos ES šalys susidūrė su panašiomis problemomis dėl mokėjimo operacijų Rusijoje. „Tačiau, mūsų žiniomis, Suomijai taikomi apribojimai yra vieni griežčiausių“, – sakė jis.

Suomija apie įšaldytas banko sąskaitas sužinojo balandžio 27 dieną. Įšaldymas sutapo su Suomijos valstybinės komunalinių paslaugų bendrovės „Fortum“ pranešimu, kad Maskva perėmė jos dukterinės įmonės Rusijoje kontrolę, prezidentui Vladimirui Putinui pasirašius dekretą, patvirtinantį perėmimą.

Iki šiol Suomijos atstovai galėjo normaliai dirbti Rusijoje, nes turėjo grynųjų pinigų atsargų. „Tačiau akivaizdu, kad jei situacija užsitęs, gali tekti ieškoti naujų sprendimų“, – sakė P. Haavisto.

2023 05 17 14:52
Spausdinti