Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


TERORIZMAS
Rusija pripažino, kad „Islamo valstybė“ koordinavo mirtiną išpuolį Maskvos koncertų salėje
ELTA
Scanpix
Teroro išpuolio vieta.

Rusija penktadienį pirmą kartą pripažino, kad „Islamo valstybė“ (ISIS) koordinavo kovo mėnesį įvykdytą mirtiną išpuolį Maskvos koncertų salėje.

„Tyrimo metu... buvo nustatyta, kad rengimąsi, finansavimą, išpuolį ir teroristų atsitraukimą internetu koordinavo „Chorasano provincijos“ (IS-K) nariai“, – pareiškė saugumo tarnybos FSB vadovas Aleksandras Bortnikovas, omenyje turėdamas IS atšaką, veikiančią Afganistane ir Pakistane. A. Bortnikovą citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Nors IS ne kartą prisiėmė atsakomybę už kovo 22 d. įvykusį išpuolį, per kurį žuvo daugiau nei 140 žmonių, Maskva vis bandė su ataka susieti Ukrainą ir Vakarus.

Visgi A. Bortnikovas neatmetė versijos, kurioje esama ryšių su Ukraina. Jis tvirtino, kad po išpuolio „teroristai gavo aiškius nurodymus judėti link Ukrainos sienos, kur iš kitos pusės jiems buvo paruoštas „langas“.

Ukraina sąsajas su išpuoliu neigia.

Atakos metu ginkluoti asmenys įsiveržė į pamaskvėje esančią koncertų salę „Crocus City Hall“ ir vėliau pastatą padegė. Buvo sulaikyta keliolika įtariamųjų.

Jungtinės Valstijos yra sakiusios, kad kovo pradžioje viešai ir privačiai perspėjo Rusiją, jog ekstremistai planuoja surengti išpuolį prieš koncertų salę Maskvoje. Neįvardyti JAV žvalgybos pareigūnai po žudynių sakė amerikiečių žiniasklaidos priemonėms, kad informavo Maskvą, jog IS konkrečiai planavo užpulti „Crocus City Hall“.

Rusija šiuos perspėjimus atmetė. Likus vos trims dienoms iki išpuolio prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Vašingtoną „šantažu“ ir bandymu „įbauginti“ rusus.

2024 05 24 10:40
Spausdinti