Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 15 d.


UKRAINOS KONTPUOLIMAS
Rusija seka pasakas apie jos pajėgų persigrupavimą
BNS
Ukrainos kariuomenė
Į nelaisvę paimti rusų kareiviai.

Kyjivui paskelbus apie kontrpuolimą tęsiančių ukrainiečių pajėgų laimėjimus Rusijos kariuomenės ne vieną mėnesį kontroliuotoje teritorijoje, Maskva šeštadienį pareiškė atitraukianti pajėgas Charkivo srityje rytinėje Ukrainos dalyje.

„Siekiant specialiosios karinės operacijos dėl Donbaso išlaisvinimo tikslų, buvo priimtas sprendimas pergrupuoti Balaklijos ir Iziumo srityse dislokuotas Rusijos pajėgas ir sustiprinti pastangas prie Donecko fronto linijos“, – rašoma Rusijos gynybos ministerijos paskelbtame pranešime.

Rusijos pajėgos iš srities atitraukiamos tuo metu, kai ukrainiečių pajėgos paskelbė įžengusios į Kupjansko miestą šalies rytuose, o kariniai stebėtojai pranešė, kad Kyjivo kariuomenė pažengė dar labiau į priekį.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad pajėgų atitraukimas iš Charkivo srities į Donecko sritį vykdomas per trijų dienų operaciją, kuria siekiama kuo labiau sumažinti Rusijos pajėgų nuostolius.

Tačiau Kremliaus remiamas tarptautinės bendrijos nepripažįstamos separatistinės Donecko „liaudies respublikos“ vadovas šeštadienį pranešė apie Rusijos ir Ukrainos pajėgų įnirtingus mūšius separatistinės srities teritorijoje.

Pasak Deniso Pušilino, padėtis Donecko srities Lymano mieste yra „labai sunki“.

Jis taip pat paminėjo vykstančius mūšius „įvairiose kitose vietose“, visų pirma šiaurinėje srities dalyje.

„Neturime kito pasirinkimo, kaip tik išlaikyti Donbasą, ir mums pasiseks. Mes, žinoma, laimėsime“, – pareiškė D. Pušilinas.

Lymaną, buvusį stambų Donecko srities geležinkelių mazgą, kuriame prieš karą gyveno apie 20 tūkst. žmonių, Rusijos pajėgos užėmė gegužę.

Maskvos remiamos sukilėlių grupės Donecko srities ir kaimyninės Luhansko srities dalis kontroliuoja nuo 2014 metų.

2022 09 10 18:37
Spausdinti