Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


VALSTYBINĖ VERTYBĖ
Rusija uždraudė iš šalies išvežti benziną ir dyzeliną
ELTA
Pixabay
Rusija nebeleis eksportuoti degalų.

Rusijos vyriausybė, pasak žiniasklaidos, didžia dalimi šešiems mėnesiams uždraudė benzino ir dyzelino eksportą. Vyriausybės vadovo Michailo Mišustino pasirašytas eksporto draudimas įsigalios penktadienį, pranešė portalas RBC, remdamasis vyriausybės šaltiniais. Taip esą norima kompensuoti tikėtiną didesnę paklausą šalyje.

Be to, naftos koncernams nurodyta ateityje mažiausiai 16 proc. savo dyzelino produkcijos parduoti Rusijos biržoje.

Atitinkamą iniciatyvą pateikė už energetiką atsakingas vicepremjeras Aleksandras Novakas. Pavasarį degalų poreikis didėja dėl lauko darbų, vasarą – dėl atostogų sezono. Tuo pat metu virtinėje naftos perdirbimo gamyklų atliekami planiniai remonto darbai. Todėl eksporto draudimas leis stabilizuoti kainas vidaus rinkoje, sakoma A. Novako laiške. Draudimas nebus taikomas eksportui į Rusijos vyraujamos ekonominės sąjungos šalis Armėniją, Baltarusiją, Kazachstaną ir Kirgiziją, taip pat Mongoliją ir Uzbekistaną.

RBC duomenimis, nuo metų pradžios įvairių benzino ir dyzelino rūšių kainos Rusijos žaliavų biržose išaugo 8–23 proc. Degalinėse kainų padidėjimas kol kas nepasijuto.

Pasaulio rinkose Rusija yra svarbi veikėja ypač dyzelino gamybos srityje. ES jau pernai uždraudė naftos produktų įvežimą iš Rusijos. Tačiau kai kurios šalys, pavyzdžiui, Turkija ir Brazilija įsigijo gerokai daugiau dyzelino.

2024 02 27 16:24
Spausdinti