Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


INTRIGOS KREMLIUJE
Rusijos armijoje tęsiasi „valymai“
BNS
Rusijos gynybos ministerija
Vadimas Šamarinas.

Rusijoje dėl kyšininkavimo sulaikytas dar vienas aukšto rango kariškis: rusų ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios ryšių valdybos viršininkas ir Generalinio štabo viršininko pavaduotojas Vadimas Šamarinas, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

Generalinio štabo viršininko Valerijaus Gerasimovo pavaduotojas kaltinamas paėmęs itin didelį kyšį.

Pasak nepriklausomo portalo „Meduza“, pas V. Šamariną atlikta krata, generolas apklaustas. Karinis teismas leido jį suimti.

Tai jau ne pirmas atvejis pastaruoju metu, kai sulaikomi aukšto rango rusų kariškiai ar Gynybos ministerijos darbuotojai.

Šią savaitę dėl įtarimų sukčiavimu sulaikytas Rusijos generolas, kuris kritikavo kariuomenės vadovybę ir reiškė susirūpinimą dėl didelio aukų skaičiaus Ukrainoje. Ivanas Popovas buvo atleistas 2023 m. liepą, kai pasiskundė dėl kariuomenės problemų Ukrainoje. Karinis teismas jį leido suimti dviem mėnesiams.

Pastarosiomis savaitėmis mažiausiai du aukšto rango Rusijos gynybos pareigūnai buvo sulaikyti dėl kaltinimų korupcija.

Balandžio pabaigoje gynybos viceministras Timuras Ivanovas buvo suimtas kyšininkavimo byloje. Vėliau panašioje byloje leista suimti Gynybos ministerijos pagrindinio personalo departamento vadovą Jurijų Kuznecovą.

Anksčiau šį mėnesį Sergejus Šoigu buvo atleistas iš Rusijos gynybos ministro pareigų ir paskirtas Rusijos saugumo tarybos sekretoriumi. Gynybos ministerijos vadovu tapo Andrejus Belousovas.

Pasak leidinio „Forbes“, Gynybos ministerijai artimas šaltinis šiuos areštus pavadino „Šoigu artimų žmonių valymo“ pradžia. „Financial Times“ pašnekovai teigė, kad visa tai vyksta asmeniniu Vladimiro Putino nurodymu. Mat jis nusprendė susilpninti S. Šoigu, kurio pozicijos sustiprėjo po samdinių „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino mirties. Pasak jų, V. Putinas vis dar baiminasi, kad viena jo elito frakcija įgis pernelyg didelę įtaką, o korupcija jam „ne itin rūpi“.

2024 05 23 10:44
Spausdinti