Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 7 d.


KONFLIKTAS
Rusijos, JAV, Prancūzijos vadovai ragina nutraukti ugnį Kalnų Karabache ir pradėti derybas
BNS
Scanpix
Armėnų kariai.

 Rusijos, JAV ir Prancūzijos prezidentai paragino Armėnijos ir Azerbaidžano vadovus nedelsiant ir besąlygiškai atnaujinti derybas dėl padėties Kalnų Karabache sureguliavimo.

Vladimiras Putinas, Donaldas Trumpas ir Emmanuelis Macronas padarė šį pareiškimą kaip tarpininkaujančių ESBO Minsko grupės šalių vadovai.

„Raginame Armėnijos ir Azerbaidžano vadovus nedelsiant prisiimti įsipareigojus sąžiningai, be jokių išankstinių sąlygų iš esmės atnaujinti derybas dėl [padėties] sureguliavimo, padedant ESBO Minsko grupei pirmininkaujančioms šalims“, – sakoma pareiškime, kurį paskelbė Kremlius savo interneto svetainėje. 

Jame pabrėžiama, kad trijų ESBO Minsko grupei pirmininkaujančių valstybių prezidentai „kuo griežčiausiai smerkia smurto eskalavimą ties kontaktine linija Kalnų Karabacho konflikto zonoje“. 

„Mes raginame nedelsiant nutraukti [konflikte] dalyvaujančių šalių kovinius veiksmus“, – sakoma pareiškime. Prezidentai taip pat pat išreiškė apgailestavimą dėl per konfliktą prarastų gyvybių ir pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems bei sužeistiesiems.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 01 16:16
Spausdinti