Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


KARAS UKRAINOJE
Rusijos kėslai prieš Ukrainą: trijų veiksmų planu sieks destabilizuoti šalį
ELTA
Facebook.
Karas Ukrainoje.

Ukrainos karinės žvalgybos vado pavaduotojas generolas majoras Vadymas Skibickis duodamas interviu leidiniui „The Economist“ patikino, kad šį mėnesį Rusijos Federacija sieks įgyvendinti savo trijų veiksmų planą, skirtą destabilizuoti Ukrainą. Jo teigimu, pagrindinis šio plano veiksnys – karinė kryptis.

Nepaisant to, kad JAV Kongresas po ilgos gaišaties pagaliau „leido“ skirti Ukrainai papildomos karinės pagalbos, prireiks dar kelių savaičių, kol ji pasieks fronto linijas, pasakė jis.

Antrasis veiksnys yra Rusijos dezinformacijos kampanija Ukrainoje, kuria siekiama pakenkti ukrainiečių mobilizacijai ir prezidento Volodymyro Zelenskio, kurio kadencija baigsis gegužės 20 d., politiniam teisėtumui. Tuo pat metu Ukrainos konstitucija aiškiai draudžia rengti prezidento rinkimus karo metu.

V. Skibickis pridūrė, kad trečiasis veiksnys yra beatodairiška Rusijos kampanija, skirta izoliuoti Ukrainą nuo tarptautinės bendruomenės. „Jie dės visas pastangas, kad galėtų supurtyti esamą padėtį“, – pasakė jis.

Pranešama, kad gynybos ministerijos pagrindinės žvalgybos direkcijos vadovas Kyrylo Budanovas yra pasakęs, jog Rusija vykdo specialią operaciją pavadinimu „Maidan-3“, kurios tikslas – sukurti tokią situaciją, kurioje būtų „kvestionuojamas ne tik prezidento, bet apskritai Ukrainoje po gegužės 20 d. ir 31 d. priimamų sprendimų teisėtumas“.

Volodymyras Zelenskis buvo prisaikdintas Ukrainos prezidentu 2019 m. gegužės 20 d.

Pagal įstatymus prezidentiniai rinkimai turi vykti paskutinį kovo sekmadienį penktais dabartinio prezidento kadencijos metais.

2022 m. vasario 24 d. Aukščiausiajai Radai paskelbus karo padėtį, rinkimus organizuoti Ukrainoje draudžiama.

2024 05 03 12:17
Spausdinti