Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


RINKIMAI RUSIJOJE
Rusijos rinkimų komisija skelbia „rekordinę“ V. Putino pergalę
BNS
YouTube
Rusijos Centrinės rinkimų komisijos vadovė Ela Pamfilova.

Rusijos Centrinė rinkimų komisija pirmadienį pasveikino rekordinę prezidento Vladimiro Putino pergalę rinkimuose, kuriuose nebuvo realios opozicijos, sakydama, kad tai esą rodo, jog šalis vieningai palaiko ilgametį lyderį.

Komisija sakė, kad suskaičiavus visus balsus, 87,28 proc. jų teko V. Putinui. Tai rekordinis skaičius Rusijos prezidento rinkimuose, kuriuose ilgametis Kremliaus šeimininkas neturėjo realių varžovų.

Remiantis jos paskelbtais skaičiais, į kuriuos nebuvo įtraukti balsai iš užsienio, kiti trys kandidatai, kurie dalyvavo rinkimuose, surinko 4,31 proc., 3,85 proc. ir 3,2 proc. balsų.

„Beveik 76 mln. žmonių“ balsavo už V. Putiną, sakė Rusijos centrinės rinkimų komisijos vadovė Ela Pamfilova anksčiau pirmadienį.

„Tai rekordinis skaičius“, – sakė ji ir pridūrė: „Vakarų šalių akivaizdoje mes parodėme, kad esame vieningi.“

„Rinkėjų aktyvumas yra rekordinis – 77,44 procento. To dar nebuvo per visą naujosios Rusijos istoriją“, – pridūrė ji.

„Įrodėme sau, kad esame nepriklausoma tauta [...] ir Vakarų akivaizdoje parodėme, kad esame vieningi. Mes tuo didžiuojamės“, – sakė ji.

Kremlius pirmadienį pasveikino V. Putiną su perrinkimu ir pareiškė, kad tai yra didžiulės paramos „jo keliui“ Rusijoje ženklas.

„Išskirtinai puikus rezultatas dabartiniam prezidentui Putinui [...] ir iškalbingiausias mūsų šalies žmonių paramos savo prezidentui ir konsolidacijos jo kelyje patvirtinimas“, – nurodė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

V. Putinas buvo beveik garantuotas, kad laimės dar vieną kadenciją, nutildęs arba įkalinęs visus savo pagrindinius oponentus.

Jei jis baigs dar vieną kadenciją Kremliuje, V. Putinas valdžioje bus užsibuvęs ilgiau nei bet kuris kitas Rusijos vadovas nuo XVIII amžiuje valdžiusios Jekaterinos II laikų.

Buvęs KGB agentas V. Putinas yra valdžioje nuo paskutinės 1999-ųjų dienos ir po šių rinkimų savo valdžią šalyje pratęs bent iki 2030 metų.

Kremlius teigė, kad šie rinkimai buvo akimirka rusams paremti jau trečius metus Ukrainoje vykdomą plataus masto invaziją.

Tuo metu Vakarų šalių pareigūnai sakė, kad Rusijos rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi.

2024 03 18 10:00
Spausdinti