Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 8 d.


POLITINĖ KRIZĖ
Sakartvelo premjeras G. Gacharija paskelbė atsistatydinantis
BNS
Scanpix
Nikanoras Melija.

Sakartvelo ministras pirmininkas Georgijus Gacharija ketvirtadienį paskelbė, kad atsistatydina iš posto dėl planų įvykdyti teismo sprendimą dėl opozicinio Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nikanoro Melijos sulaikymo.

Pasak jo, tai kelia politinės krizės eskalavimo riziką Sakartvele.

„Deja, mūsų komandoje man nepavyko pasiekti sutarimo dėl teismo sprendimo dėl Nikanoro Melijos sulaikymo vykdymo, ir aš priėmiau sprendimą atsistatydinti iš pareigų. Esu tikras, kad didžiausia rizika mūsų šaliai, jos ateičiai ir ekonominei plėtrai yra mūsų poliarizacija ir konfrontacija tarp mūsų“, – per spaudos konferenciją Tbilisyje kalbėjo G. Gacharija.

Jis pridūrė, kad teismo sprendimo vykdymas N. Melijos atžvilgiu šiuo metu kelia pavojų daugelio žmonių saugumui, todėl tai turėtų būti daroma tik tada, kai bus atsikratyta visų rizikų.

Anksčiau ketvirtadienį policijos pareigūnams nepavyko patekti į opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo biurą Tbilisyje, kur šiuo metu yra N. Melija.

Remiantis Sakartvelo žiniasklaidos pranešimais, Vieningojo nacionalinio judėjimo biure yra apie 200 žmonių, įskaitant kitų opozicinių partijų lyderius.

Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderis teigė atsisakąs savanoriškai vykdyti teismo sprendimą dėl jo arešto.

Išvakarėse Tbilisio miesto teismas patenkino prokuratūros prašymą pakeisti N. Melijai skirtą kardomąją priemonę – užstatą – į suėmimą.

Prieš dvejus metus teismas įpareigojo deputato teisinės neliečiamybės netekusį Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderį sumokėti 30 tūkst. larių (apie 7,5 tūkst. eurų) užstatą ir nurodė jam nuolat nešioti elektroninę stebėjimo priemonę – apyrankę, vykstant ikiteisminiam tyrimui byloje dėl 2019 metų birželio 20 dieną vykusių neramumų, kai šimtai radikaliai nusiteikusių opozicionierių pabandė įsiveržti į parlamentą, organizavimo.

Pernai spalį N. Melija vėl buvo išrinktas į parlamentą. Viename iš opozicijos mitingų lapkričio 1 dieną jis viešai nusiėmė elektroninę apyrankę ir sviedė ją miniai. Dėl šių veiksmų teismas lapkritį peržiūrėjo ankstesnį sprendimą ir padidino užstatą dar 40 tūkst. larių (apie 10 tūkst. eurų). Teismas įpareigojo N. Meliją sumokėti užstatą per 50 dienų. Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderis teismo sprendimo neįvykdė.

Sakartvelo vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį paragino opozicijos šalininkus netrukdyti sulaikyti N. Melijos. Tačiau netrukus po G. Gacharijos pareiškimo Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad policijos operacija N. Melijai sulaikyti sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 18 10:46
Spausdinti