Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.


Šiaurės Korėja kaltina JT Saugumo Tarybą taikant „dvigubus standartus“
BNS
Scanpix
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas.

Branduolinių ginklų turinti Šiaurės Korėja pirmadienį apkaltino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą taikant dvigubus standartus.

Šį kaltinimą Pchenjanas išsakė prieš JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Šiaurės Korėjos surengto naujausio raketų bandymo.

Praėjusį ketvirtadienį Šiaurės Korėja iš savo rytinės pakrantės į Japonijos jūrą paleido dvi raketas. Anot Jungtinių Valstijų ir kitų šalių, tai buvo mažo nuotolio raketos. JT Saugumo Tarybos rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai vykdyti tokius bandymus.

Šis raketų bandymas tapo pirmąja didele provokacija nuo sausio, kai darbą pradėjo naujoji JAV prezidento Joe Bideno administracija, šiuo metu peržiūrinti Vašingtono politiką Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

J. Bidenas įspėjo izoliuotą valstybę, kad „bus atsakas, jeigu jie pasirinks eskalaciją“. Tuo metu JT Saugumo Tarybai priklausančios Europos šalys paprašė antradienį surengti skubų posėdį naujausiam Šiaurės Korėjos raketų bandymui aptarti.

Valstybinės naujienų agentūros KCNA išplatintame pranešime Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos aukšto rango pareigūnas Jo Chol Su sakė, kad buvo išbandyta nauja „taktinė valdoma raketa“.

„Daugelis kitų pasaulio šalių leidžia įvairiausius sviedinius“, – sakė jis ir įspėjo, kad JT Saugumo Tarybos taikomi „dvigubi standartai tik apsunkins padėtį“ Korėjos pusiasalyje.

Šiaurės Korėja jau seniai taiko taktiką rengti ginkluotės bandymus, kad padidintų įtampą ir pasinaudotų ja, siekdama savų tikslų.

Šaliai taikomos tarptautinės sankcijos, įvestos dėl draudžiamų ginklų programų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 29 11:08
Spausdinti